Yeni Facebook ortaya çıktı!

Facebook tasarım değiştiriyor; farklı bir Facebook geliyor: İşte yapılacak tüm değişiklikler...

  • Ali Güngör
Yeni Facebook ortaya çıktı!
Yeni Facebook2u görmek için galerimizi ziyaret edin


Facebook'ta gizlilik rehberi... Tıklayın...

Facebook'un yeni bir ana sayfa üzerinde çalışıyor olabileceğini sizlere daha önce aktarmıştık. Şimdi bu konuyla ilgili daha sağlam detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Facebook'un yeni ana sayfasının sızan tasarım dokümanları ve ekran görüntüleri daha önce yazdıklarımızı doğrular nitelikte. Elbette tasarım sürecinde pek çok şey değişecektir. Ancak yeni bir Facebook yayıncı kutusu, Friendfeed'dekine benzer bir en iyi haberler filtresi kesinleşmiş görünüyor.

Haber kaynağının sağında yer alan durum güncelle seçeneğinin de bahsi geçmesine karşın bunun nasıl görüneceği henüz kesinleşmemiş durumda. Yine önemli değişiklikler arasında akşam haberleri ayrımı ve etkinliklerin daha yukarıya taşınması yer alıyor.

Daha hızlı bir Facebook?

Ortaya çıkan 4 sayfalık belgede Facebook bu değişimin reklam verenler için önemini vurguluyor. Kullanılan tabir "En güncel haberler ve güncel aktiviteleri ana sayfada daha iyi sunarak, kullanıcılar için işleri daha basit hale getirmek" oluyor.

Amaç kullanıcıların Facebook'a girdiklerinde kaçırdıkları önemli gelişmeleri kolayca bulabilmesi. Ama belki de en önemlisi Facebook'un yüklenme süresini düşürmek. Bu 300 milyonun üzerindeki kullanıcı için çok önemli. Facebook ile ilgili en büyük şikayet inanılmaz yavaş yüklenen sayfalar oluyor. Bu sorunu çözebilirse, sitenin bant genişliği maliyetlerini de düşüreceği açık.

Yeni Facebook'un çıkış tarihi ise belirsizliğini koruyor. Facebook bir açıklama yaptığında sizlerle paylaşacağız.

Bu esnada yeni Facebook çalışmalarını galerimizde görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Kesinlikle bu da berbat. Anasayfa cok dar alanı kapsıyor. Eski arayüzde geniş bir alan söz konusuydu. Özellikle sol daki sekmeler gereksiz. Yayın akışı tek bir sayfada olmalı. Cünkü bu arayüz dizaynı sırf video yıgıntısı haline getirdi anasayfayı. Bence bu şimdikinden bile berbat

bişey anlayan varmı ?

ilk haline geri çevirsinler.

Beyler bayanlar my space akar .

telekom bi ayar çeker face in tasarımına kırmızı yazıyla bu site mahkeme kararıyla engellenmiştir diye :D çok yakında buda olacak

seni seviyorum

kim nederse desin facebook içi bomboş aylak insanların platformu ben facebook'a ne zaman girsem Atatürk'üme hakaret eden ve pkk pislikleriyle dolu sayfalar görüyorum içim bulanıyor bilgisizliğin ve bomboş bir site facebook.. en azından CHİP sayfalarına girdiğimde bilgime bilgi katıyor ruhum açılıyor.. Bırakın allah aşkına facebook, youtube gibi sayfaları zaman bilgi zamanı yatın kalkın chip editörlerine dua edin onların sayesinde bilgimiz çoğalıyor...TEŞEKKÜRLER CHİP... FACEBOK'UN YOUTUBE'UN BABASI -CHİP- BAŞKA SÖZE GEREK YOK.

fesybıyık

ÇOK GÜZEL BİR HABER BU HABER İNŞALLAH BENİ EKSİDEN KURTARIR

hayırlısı olsun umarım bunada alışırız uygulamacılara başarılar dilerim.aman yanlış yapılmasın herşey yasal ve haklara uygun almalı.

baska türlü

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play