Yeni Firefox için açık bulma zamanı!

Windows 8 ortada yokken ondan bahsediyorduk, şimdi Windows 9 konuşmaya başladık; o hala hazır değil!

  • Cem Şancı
Windows 8 Touch için Firefox teste girdi

Mozilla, Windows 8 için uzun zamandır beklenen Firefox sürümünün betasını geçtiğimiz günlerde, nihayet yayınlamıştı. Ancak tarayıcı henüz test aşamasında ve Mozilla test kullanıcılarının çok sayıda bug bulmasını umut ediyor. Üstelik bunun için, kullanıcılarına çağrı da yapmış durumda. Bu sayede yazılımı hatasız olarak kararlı sürüme ulaştırmak mümkün olacak.

Mozilla, tarayıcıyı yeni Windows ara yüzüne oturtmak için yeni bir başlangıç ekranı hazırlamış ve menüleri de ekrana yaymış. Ayrıca tarayıcıda yeni bir Windows paylaşım uygulaması bulunuyor; bu sayede kullanıcıların, arkadaşlarının web'deki faaliyetlerine katılmaları mümkün oluyor. 

Firefox'un pazar payı Aralık ayında 18.35'den 18.08'e düşmüştü. Windows 8 Touch'a özel bir Firefox sürümünün pazar payını yeniden arttırıp arttıramayacağı merak ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bence Firefox a windows 8 özel sürümü yapmak için hiç uğraşmasın Mozilla.Elmde Lisanslı 8.1 varken Windows 7 ye geri dönmek zorunda kaldım. Sorunları insanı çıldırtacak kadar fazla.(Bilgisayarım dokunmatik ekranlı değil) Üstelik bazı özellikleri olması gerektiği gibi olsa da çoğu hatalı.Bundan sonra da Windows 7 gibi güzel bir sistem çıkarmadıkça yeni işletim sistemi almam !

@12 Şub 2014 13:38 bende win8 kullanıyorum şuana kadar hiç bir sorun çıkarmadı ayrıca win7 den hızlı çalışıyor bir test yapmadım fakat hissiyat olarak öyle geliyor zaten benim için önemli olan test değil kendi deneyimimdir.

@12 Şub 2014 13:38 o senin beceriksizliğindendir komik çocuk :)

Hiçbir sistem bana pek dayanamaz çöker. Win 8 oldukça iyi çıktı diyebilirim :)

Microsoftun kapısının önünden geçemeyecek tipler uzmanlık taslamasa bir gün :D

benim sistemde win8 bi şikayetim yok 1 yıldır kullanıyorum saat gibi mubarek firefix yerine waterfox kullanin 64 bitversiyon firefoxtur kendisicanavar tik yok saat gibi

Sen de yorum yaz