Yeni Ford'lara Google desteği!

Google şimdi de arabalara giriyor. Peki internet devi arabalar için neler planlıyor?

  • Gökay Özbudak

Ford ve Google güçlerini otomobillere yerleştirilecek yeni bir hizmet için birleştirdi. Google'ın Prediction arabirimini kullanan araçlar üretmek için kollarını sıvayan Ford, kullanıcılarına en yüksek seviyede hizmet vermeyi amaçlıyor.

Google'ın geçen yıl yayınladığı arabirimi, kullanıcıların geçmişte yaptığı hareketleri temel alarak gelecekte yapacakları hareketleri tahmin ediyordu. Ford bu arabirimi araçlarında sürücülere kolaylık sağlamak için kullanmak istiyor. Örneğin sabahları aynı saatte işe gidiyorsanız, sabah arabaya bindiğinizde Ford aracınız size, "işe mi gidiyorsunuz?" diye sorabilecek. Ayrıca sizin fark edemeyeceğiniz bazı minik engellere de takılmamanız için size güzergah çizebilecek.

Tabii ki bunun için son zamanlarda adını çokca duyduğumuz "cloud" teknolojisinden yararlanılacak. Kullanıcıların "cloud"da saklanılan verileri, araçlardaki elektronik alıcılar tarafından alınacak. Ford bu konuda çok hassas olduğunu ve kullanıcıların gizliliklerinin kesinlikle çok önemli olduğunu altına çizerek de belirtiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

cakal google ...milletin earth ile rontgrnlediyi azmis gibi bide ...
bide direksiyon kordinatlarini ... kopyalip-kopyalip.... veri ishleme merkezinden gecirecek...
ileride bularada google search`de cikarsa sasirmam

Kafamda otomatik sürüşle ilgili harika bir proje var.Tam olarak olgunlaşmış değil ama olgunlaştırabilirsem, en geç 5 sene sonra otobanlarda otomatik pilotlu sürüşe geçebiliriz...

yakında giydiğimiz donun rengini de cloud sisteminden öğrenebilecekmişim...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play