Canon'un yepyeni fotoğraf makineleri hazır!

Dijital fotoğraf devi Canon'dan yepyeni makineler: Taze IXUS modelleri neler sunuyor?

En ince tasarım, en zengin görüntüler

En ince tasarım, en zengin görüntüler

Canon'un DIGIC 4 işlemcisinin eklendiği her iki model, üstün netlik ve renk üretimiyle son derece hızlı çalışma, zengin ve temiz görüntüler elde edilmesini sağlıyor. 10.0 Megapiksel ve 12.1 Megapiksellik yüksek çözünürlükleri ile A2+ boyutunda baskı alınabilirken, belli başlı görüntü ayrıntıları tutulabiliyor, görüntüler üzerinde kırpma işleminin yapılabilmesi ise kompozisyon daha da iyileştirilebiliyor.

Üstün kaliteli fotoğrafların kolaylıkla çekilebilmesi için her iki modelde yeni Smart Auto modu bulunuyor. Bu mod Canon'un Scene Detection (Sahne Algılama) teknolojisini kullanarak çekilmekte olan sahneyi ayrıntılı bir şekilde inceliyor; öznenin parlaklığını, kontrastını, mesafesini ve genel renk tonunu kontrol ediyor. Sonrasında ise sahneye uygun en mükemmel ayarları temin etmek için, fotoğraf makinesi hızlı bir şekilde olanak dahilindeki 18 moddan birini seçiyor.

Filmler ve fazlası

Minik boyutlarına rağmen Digital IXUS 100 IS'de jilet keskinliğinde, son derece detaylı, Yüksek Tanımlı (1280 x 720) video klip çekme kapasitesi bulunuyor. Çekilen filmler herhangi bir HDTV'de HDMI bağlantı aracılığıyla oynatılabiliyor. Eğlenceli film yakalama özelliği ile Digital IXUS 95 IS modeli ise VGA çözünülürlüğünde daha uzun çekimler için isteğe bağlı Long Play film seçeneğine sahip bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok güzel cihazlar. Canon bu işi biliyor.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
En ince tasarım, en zengin görüntüler
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir