Yeni Galaxy S'lere yeni yetenekler!

Samsung, gelecekteki amiral gemisi telefonlarına bu çok farklı yetenekleri de ekleyebilir!

Yeni Galaxy S'lere yeni yetenekler!

Samsung, biyometrik taramada bir sonraki aşamaya geçmeyi planlıyor. Bu bir sonraki aşamada cep telefonlarıyla boy ve yağ ölçümü yapabilmesi üzerine çalışmalar içinde olan Güney Koreli şirket, bu çalışmalarının patentini de almış durumda.

Yayınlanan patent bilgilerine göre Samsung, yeni cep telefonlarında yalnızca parmak izi sensörüne değil, bunun yanı sıra toplamda dört farklı sensöre yer verecek. Halihazırda ultraviyole ışık, nem, basınç gibi bilgileri ölçümleyen akıllı telefonlara, yeni sensörlerle boy ve yağ ölçümünü de eklemeyi düşünen Samsung, böylece akıllı telefonlarda çıtayı bir kademe daha yukarı çekecek gibi.

Samsung'un boy ve yağ ölçümü için gereken sensörlere akıllı telefonlarında direkt olarak mı yoksa telefon kılıfında mı yer vereceği şu an bilinmiyor. Bilinen şu ki, -örnek çizimde de görüldüğü üzere- telefonla boy ölçümü yapmak için telefonu yere paralel bir şekilde tutmak gerekecek. Öte yandan yağ ölçümü ise yine sensörlere dokunmak gerekecek.

Elbette bu çalışma henüz patent aşamasında. Samsung'un bu teknolojiye bir sonraki Galaxy S modelinde görmek şaşırtıcı olur, ancak Güney Koreli firmanın yeni sağlık ve fitness teknolojilerine odaklandığını görmek bir hayli ilgi çekici.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Yenilik yenilik diyordunuz. Alın size yenilik. Hemde bataryayı etkilemeyen :)

Yanlış bir hamle olur.. bunu tedarik sorunu olamayacak şekilde shealth baglantili bir baskül aksesuariyla desteklemeli..boylece telefon gereksiz sensorlerle doldurulmamis olur..telefona dokunup kilomuzu olcmesi falan insanlarin cabuk alisabilecegi seyler degil hem guvende duyulmaz..

Samsung önce güncelleme yapsın telefonlarına

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir