Yeni güvenlik araçları haziranda geliyor

Kaspersky'nin güvenlik araçları güncelleniyor. Firma haziran ayında yeni sürümler vaat ediyor...

Yeni güvenlik araçları haziranda geliyor
Kaspersky 2009: Yeni güvenlik araçları haziranda geliyor.

Güvenlik uzmanı Kaspersky dün, bir etkinlik çerçevesi içinde yeni "Anti-Virus" ve "Internet Security" ürünlerini tanıttı. Üretici bu yeni seriyi 2009 şeklinde tanımlıyor.

Her iki güvenlik paketinde de öncelikli olarak arayüz üzerinde çalışıldı. Artık arayüz daha derli toplu ve kullanımı daha rahat. Teknik olarak Kaspersky çok çekirdekli işlemci desteğini programlarına entegre ediyor: Tarama motoru multi-threaded (çoklu iş parçaları) mantığına uygun bir şekilde çalışacak.

Diğer bir yeni özellik ise gömülü sanal klavye. Bu klavye verileri doğrudan gerekli programa gönderiyor; aracı olarak Windows'u kullanmıyor. Farklı bir deyişle Windows'un normal veya sanal klavyesinin yaptığı gibi doğrudan erişim söz konusu oluyor. Kaspersky bu sayede klavye girişlerini takip ederek hassas verilere ulaşabilen keylogger'ları kandırmak istiyor.

Kaspersky Internet Security 2009, Haziranın sonunda piyasaya sürülecek ve tek bir PC için lisans ücreti 40 Euro civarında olacak. Antivirus 2009 da aynı zamanda piyasaya çıkacak ve yaklaşık 30 Euro fiyat etiketine sahip olacak.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

kaspersky virus programları alanında iyi ama bazen sistem dosyalarını siliyor bu engellense daha güzel olur

kaspersky 7.0 ın lisansı bitince bunu da almak lazım güvenlik konusunda kaspersky n1

Sistemi çok yoruyor Kaspersky

Sistemi çok yoruyor Kaspersky

3 yıldır lisanslı kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım, tavsiye ederim...

bilgisayarı hızlı kullanamadıktan sonra virüs girmiş girmemiş önemli değil avast diyorum başka bişey demiyorum sistemi yormuyor en iyisi.

BENDE KASPERSKY KULLANIYORUM GAYET KULLANIŞLI VE GÜVENİLİR BİR ÜRÜN, YAVAŞLATIYOR DİYORLAR AMA TARAMA YAPMAYAN BİR ANTİVİRÜS TABİKİ HIZLI ÇALIŞIR. AMA KASPERSKY GERÇEKTEN TARADIĞI İÇİN YAVAŞŞŞŞŞŞ... H.İ.K

Forever Avira Antivir Classicc..Hem kasmio hemde super..Alamn kalitesi:D

nod32 gibi kasmasa süper olcak

bn indirdim bu kaspersky 2009 u süper bişi türkçe yamasını da kurdum;serial da buldum bi yerden(site vermek olmaz şimdi:))
kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir