Yeni Half-Life'ı Bekleyenlere Kötü Haber!

Half-Life efsanesinin arkasındaki önemli isimlerden biri daha, sürpriz bir şekilde, veda ettiğini açıkladı!

  • Levent Öztürk
Yeni Half-Life'ı Bekleyenlere Kötü Haber!

Half-Life 2 Episode One ve Episode Two yazarı Chet Faliszek, 12 yılın ardından Valve'den ayrıldı. Bu haber, GamesIndustry.biz tarafından doğrulanmış durumda ve Faliszek, ayrılığının dostane bir havada gerçekleştiğini, "heyecan yaratıcı bir durum veya drama" olmadığını söylüyor.

Faliszek, Valve'in geçmişteki oyunlarının pek çoğunda yazar olarak çalışmıştı; Half-Life 2 bölümlerinin dışında Portal, Left 4 Dead ve devam serileri de listeye dahil. Daha yakın zamanda da, genellikle büyük bir sanal gerçeklik destekleyicisi olarak çalışıyor ve geliştiricilerin, Valve'in Vive VR platformunda oyunlarını yayınlamalarına yardım ediyordu.

Faliszek, sıradaki planlarının ne olduğu hakkında açıklama yapmadı; sadece bir planının olmadığı söylemekle yetindi.

Bu ayrılık, firmanın yazar kadrosundan, son yıllarda ayrılan üçüncü önemli isim anlamını taşıyor. Geçtiğimiz yılın başlarında Marc Laidlaw firmadan ayrılmıştı ve sadece birkaç ay önce de, Psychonauts 2'yi yazmak için Erik Wolpaw veda etmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

senaryo oyunun grafiklerinden çok daha önemli bunu kavrayabilenler başarıyı yakaladılar önemli bir kayıp ama kervan yürür sıkıntı yok.

Ya bu otomatik video yükleme ve oynama olayında ISS'lerle anlaşma mı yaptınız? İstemediğimiz halde video yüklemek de ne oluyor? Kotayı neden boşu boşuna harcatıyor sunuz arkadaş? Üstelik daha önce izlenip izlenmediğini de dikkat almıyor site.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play