Yeni iddiadan doğan Bitcoin tartışması!

Craig Wright isimli bir Avustralyalı, ortaya attığı iddia ile yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi

  • Cenk Atlı
Yeni iddiadan doğan Bitcoin tartışması!

Avustralyalı girişimci Craig Wright, son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan elektronik para birimi Bitcoin'i icat eden kişi olduğunu iddia ediyor.

BBC ve The Economist gibi saygın yayınlarda bu iddiayı destekleyen bazı haberler yayınlansa da, Wright'ın bu iddiasının şu an için doğruluğu kesinleşmiş değil ve halen sorgulanabilir durumda. Zira Reddit ve Hacker News sitelerindeki kullanıcılar söz konusu iddiaya dair yaptıkları araştırmalar sonucunda bunun doğru olmadığını öne sürüyor. Ancak Bitcoin'i icat eden gerçek ismin kim olduğu konusunda bir cevaba da sahip değiller.

Bitcoin nedir; ne işe yarar?

Wright, konuyla ilgili yayınladığı blog gönderisinde oldukça detaylı ve kesin bilgiler vermiş olsa da nihayetinde tam bir kanıt sunabilmiş değil.

Kısacası hayatımıza iyice girmiş bulunan Bitcoin'in mucidinin kim olduğu, önümüzdeki günlerde çok tartışılacak gibi görünüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu meneti çıkaranı saygı ile anıyoruz kim olduğunu bilmesekte tüm dünyanın duaları üstünde 7/24 her saniye eksik bırakmıyorlar bunu iyi bilsin. sebep hack işi ile uğraşanlar bu para birimini kullandıkları için takip edilememektedir örnek RANSOMWARE yani namı değer kripto virüsü. virüs ise hasım olanlar ne dediğimi çok iyi bilirler. virüsün bulaşmasın ve zarar vermesinden çok temizlemesi ve şifrelerini çözme noktasından nefret ediyorum saatlerce sürüyor açması geri.

10 sene önce bir komplo teorisi okumuştum, insanların elinden gerçek parayı alacaklar ve parayı dijital yapacaklar (ki bu komplo teorisi çok daha eski). Ve şimdi Bitcoin çıktı. Şimdi şunu sormalı: Tesadüf mü?

@11 Mayıs 2016 01:39 Bir şeylerin sanal ortamda da takip edilmeden alınıp satılması gerekiyor. Bu insanların mahremiyeti gibidir. Neden birileri aldığım prezervatifi bilsin ki ne gerek var.

@11 Mayıs 2016 01:39 Hayır tesadüf değil eski zamanda gelecek hakkında birçok tahmin yapmışlardır ve bunlardan gerçekleşen birçok alet vardır.

Hangi akla hizmet olsundiye, çıkardı ki çıkaran...

Kim ne derse desin. Üstüne basa basa söylüyorum. Bir kıymetli bir değere karşılık gelmediği sürece çiğnenmiş bir sakız Bitcoin den daha değerlidir.

online alışverişler arttıkça bitcoinin değeri daha da artacakır

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost