Yeni iPad'den iPhone 5 ipuçları!

Yeni iPad'in iPhone 5 hakkında ne kadar çok ipucu verdiğinin farkında mısınız?

Yeni iPad'in özellikleri iPad 2'ye göre büyük bir yenilik sunmuyor. Ancak yine de ekran çözünürlüğünün ikiye katlanması ve bağlantı özellikleri (LTE) bakımından önemli gelişmeler var. Bu arada, yeni iPad'in özelliklerine bakarak iPhone 5 hakkında tahminde bulunmamız mümkün olabilir.

iPhone 5'in ismi konusunda Apple, bir sürpriz yapabilir, ancak aşağıdaki özellikleri taşıması muhtemel görünüyor.

Ekran: Yeni iPad'in ekranı 2048x1536 çözünürlük sunuyor ve bu çözünürlük, piyasadaki laptop'lardan ve tabletlerden daha yüksek. Apple'ın iPhone 5'deki ekran boyutunu büyütmesi durumunda, ekran çözünürlüğünde de bir geliştirmeye gitmesini bekliyoruz.

Tasarım: iPhone 5'in biraz daha büyük bir ekrana sahip olacağını düşünürsek, tasarımının da değişeceğini hesaba katabiliriz. iPhone'un daha ince hale gelmesi mümkün. Ancak Apple bunu sadece pil ömrünü uzatabildiği takdirde yapacaktır.

LTE, daha uzun pil ömrü ve işlemci

LTE

LTE'nin yeni iPad'de yer alması, gerçek 4G'li bir iPhone 5'in geleceğinin işareti. Bu ise iPhone 5'in, veri aktarımında şu anki iPhone'lardan çok daha yüksek hızlara çıkabileceğinin bir işareti. LTE standardının ülkemizde kullanılmadığını hatırlatalım.

Daha uzun pil ömrü

LTE cihazların pil ömrü bakımından sorunlu olduğu biliniyor. Motorola Razr Maxx, bunu değiştirmeyi başardı ve dolayısıyla Apple'ın da geride kalmaması gerekiyor. LTE'li bir iPad'in, LTE'li ve uzun pil ömürlü cihazların habercisi olduğunu umuyoruz.

İşlemci

Yeni iPad hala iki çekirdekli bir işlemciye sahip ancak A5X işlemcisi, grafik çekirdeklerinin sayısını dörde çıkarıyor. iPhone 4S de çift çekirdekli bir işlemciye sahip. MWC'de dört çekirdekli ceplerle tanıştık, ancak Apple iPhone 5'e dört çekirdekli işlemcileri yerleştirmeye ihtiyaç duymayabilir. Yine de daha iyi grafikler sunan iPhone 5'in yolda olduğunu düşünüyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

şu telefone iphone 5 demeyin artık 6. telefonun iphone 5 olma ihtimali yok :D

zaten belli hersey süprize gerek yoksa sgs s3 le hayatta yarışamaz
özellik
1.4g LTE
2.4çekirdek işlemci
3.1gb ram
Başkada kimse bi dalga beklemesin bence

hiç de fazla ipuçu vermiyor, kusura bakmayın.

istiyorummmm

5. nesil iPhone kesin olarak LTE desteklemeli. Çok ciddi beklentiler var bu yönde. Apple bu beklentileri karşılamak zorunda artık.

Ekran boyutu bana göre normal. Boyut arttığında artık telefonluktan çıkıyor cihazlar. Tablet gibi telefon, ne yüze oturuyor ne cepte rahat duruyor.

Ziyaretçi yazmış:
5. nesil iPhone kesin olarak LTE desteklemeli. Çok ciddi beklentiler var bu yönde. Apple bu beklentileri karşılamak zorunda artık.

Ekran boyutu bana göre normal. Boyut arttığında artık telefonluktan çıkıyor cihazlar. Tablet gibi telefon, ne yüze oturuyor ne cepte rahat duruyor.

hayal kurma patent ihlallerinden dolayı LTE Apple için hayal...

zeki murende bizi gorecekmi =D

hayal kurma patent ihlallerinden dolayı LTE Apple için hayal...

------------------------

hayal de yeni ipad de ne işi var LTE nin?
patentler ücreti ödenerek satın alınabilir. Adamlar para harcayacak yer bulamıyoruz diyor biz hangi ayrıntılara takılıyoruz...

Daha ne bekliyorsunuz ki herşeyi yapmaya çalışıyor adamlar yok kamerası 8 MP değilmiş bilmem ne yahu beğenmiyorsanız zaten almazsınız boşu boşuna kuruntu yapmayın. Apple tutmuyor sizi zorla.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir