iPad 3'in A5X'i ile Tegra 3 ile kapıştı!

Apple'ın yeni iPad için söyledikleri doğru mu? İşte yeni iPad ve Tegra 3'ü karşılaştıran testler...

Diğer bir test, GeekBench grafiği ve sonuç

Nvidia'ya göre bu sonuçlar, gerçek dünya performansını yansıtmıyor. Bu arada Android 4 tarayıcısı, Sunspider Javascript testinde iPad 3'ün Safari'sinden daha düşük bir puan alıyor. Dolayısıyla bu da A5X işlemcisinin lehine bir sonuç.

Tegra 3, fizikler ve yansımalar gibi efektlere önem veriyor, iPad 3'de ise bunlar yok. Ancak 2048x1536 çözünürlüğündeki ekranı ile yeni iPad, çok daha keskin grafikler sunabiliyor. Grafik olarak Transformer Prime ve iPad 3, birbirlerine yakınlar ancak belirli uygulamalarda görsel efektlerde Tegra 3'lü 1280x800 çözünürlüğündeki Transformer Prime öne geçiyor

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

''Dolayısıyla A5X, çekirdek başına daha çok iş yapabiliyor olsa da toplam güçte daha zayıf kalıyor.''

hangi uygulama var tegra 3ü zorlayacak allah aşkına söylesin biri.
tegra şişme balondan başka bir şey değildir. daha birçok bilgisayarda 4 çekirdek yok 4+1 ile uzay mekiği mi fırlatacağız ne yapacağız sanki?

apple her güçlendirdiği işlemcinin ardından hala 10 saatlik pil ömrü sunuyorsa bu bir başarıdır,tegra 3lü tabletler çıktıkça tegranın gerçek yüzünü daha da görebiliriz

birçok bilgisayarda 4 çekirdek mi yok püff daha windows xp kullananlar var diye yeni işletim sistemi çıkartmasınlar o zaman.

tegra 3 yalandan ibaret cidden 4 müş artı 1 miş. ipad 2 bile tokatlarken daha iyi grefik işlemcisiyle tabiki yeni ipad öldürür tegra 3lü sistemleri. One X bile One S den geri kalacak buna eminim :)

genel olarak tegra 3 daha iyi sonuclar veriyor yaziyor arti 1280/800 cozunurlukte hala neyin tartismasini yapiyorsunuz anlamis degilim.
haberi nasil okuyor hemen apple lehine degerlendiriyorsunuz onuda anlamis degilim.

Tegra 3 un iPad deki A5X`den daha iyi olduğu açık nexus 7 var bende iPad 3 üde kullandım . A5X yanından bile geçemez tegranın :D

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Diğer bir test, GeekBench grafiği ve sonuç
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir