Yeni iPad'in ekranlarını bakın kim yapıyor...

Neredeyse tekme tokat dövüşecek iki dev şirket, Samsung ve Apple'dan akıllara zarar bir haber!

iSuppli'den bir analiste göre Samsung, yeni iPad'e ekran üretmek için kolları sıvadı. Bunun nedeni ise LG Display ve Sharp'ın Apple'ın kalite gereksinimlerini karşılamaması.

iSuppli üst düzey yöneticilerinden Vinita Jakhanwal, "dünyanın birinci düz-panel üreticisi Samsung'un, 16 Mart'ta satışa çıkan dokunmatik cihazın 9.7 inç'lik ekranlarının tek üreticisi" olduğunu söylüyor. Tedarik sürecinin Apple'ın Samsung ile olan ortaklığını sağlamlaştıracağı düşünülüyor. İki şirket, patentler nedeniyle birbirini suçlasa da Samsung, iPhone ve iPad'de kullanılan çipleri sağlamaya devam ediyor.

Jakhanwal, yüksek çözünürlüğü güç tüketiminden ve parlaklıktan taviz vermeden sağlamanın çok güç olduğunu ve bunun LG Display ve Sharp için güçlük oluşturduğunu söylüyor. Jakhanwal, LG Display'in ve Sharp'ın Nisan ayında yeni iPad için ekran sevketmeye başlayabileceğini söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

sozun bittigi yer apple cilar bundan sonra umarim bos konusmassiniz her kelimenizde samsung'a laz atiyorsunuz yok camasir makinesiydi yok bilmem ne daha ne yapsin adamlar apple cihazlarinin chiplerini yapiyor simdi cok mettini yaptiginiz ipad;in ekranini yapiyor.sizin taktirini kazanmasi icin iphone yada ipadda samsungmu yazsin iclerinde fazlasiyla samsung yazmakta yeter sanirim.saygilar

iSuppli'den bir analiste göre Samsung, yeni iPad'e ekran üretmek için kolları sıvadı. Bunun nedeni ise LG Display ve Sharp'ın Apple'ın kalite gereksinimlerini karşılamaması.
**********************************************************

Sharp'ın karşılayamadığını Samsung`mu karşılayacak?

Güldürmeyin beni

Eğer Apple bunu yaparsa sebebi burada bahsedilen değil ekranı dahada ucuza getirmek olur

İş başka, iş başka???

Her zaman dediğim gibi konu görüntü olunca kimse samsung'un eline su dökemez

herşey gözler önünde zaten samsung twleri bi incelerseniz daha iyi göreceksiniz monütöründe bile bi akıcılık ar

Biz burada birbirimizi yiyelim, onlar da parayı götürsün...

ucuz iş gücü :D:D:D

Profesyonellik bu o iş başka bu iş başka, ayrıca reklamın iyisi kötüsü olmaz samsung monitörlerden memnunum ama gördüğüm kadar büyük boyutlu LCD tvleri o kadar iyi değil son modelleri için birşey diyemem ama yinede bir çok markadan daha iyi LCD tvlerde LG, Panasonic, Toshiba, Samsung ve belki Philips karşılaştırılabilir gerçi geriye pek fazla seçenekte yok ama LG ve Toshiba şu an için daha kaliteli gibiler LCD tvler için bu durum geçerli tabii ki.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir