Yeni iPad, iPad 2'ye karşı!

Yeni iPad'in ekranının ne kadar iyi olduğunu kabul etmeyenler... Bu haber sizi üzecek!

Burak Öztürk

Beğenin ya da beğenmeyin, Yeni iPad'in, çözünürlüğü ile tüm rakiplerini gölgesi altında bıraktığı bir gerçek. Eğer bunu kabul etmeyenlerdenseniz, iPad 2 ile yeni iPad ekranları arasında ne kadar fark olduğunu gösteren bu haber sizi çok şaşırtacak.

Bir kullanıcı arayüz tasarımcısı olan Lukas Mathias da bu farkı merak etti ve dijital mikroskopunun altında 80x yakınlaştırmayla yeni ve eski iPad ekranlarını inceledi.Ve sonuç: Fark resimde gördüğünüz gibi... Zaten bu sonucu bekliyorduk; çünkü yeni iPad 2.048 x 1.536 'lık çözünürlüğü ile şu an piyasadaki en yüksek piksel yoğunluğuna sahip tablet.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Zaten tek yeniliği yüksek çözünürlüğü

zaten kartal goz var, ekrana bakarken nano detaylari farkedebiliyoruz :))

iPad 2 nin ekranı hiç iyi değil

sırf çözünürlük için de tablet alınmaz

arkadaşlar tek yeniliği çözünürlüğü yada bu hiçbir yenilik getirmiyo gibi şeyler demekten vazgeçin adamlar zaten sana demiyor ki ipad 2 in varken git yeni ipad al diye. adamlar diyor ki bu ipad 2 den 2 kat daha hızlı ekranı çok daha kaliteli 4g özelliği var piyasadaki bütün tabletlerden yani tegra 3 işlemcisinden 4 kat daha hızlı. eğer yeni tablet alıcaksanız veya çok paranız varsa bunu alın. kabullenin artık telefonda olmayabilir ama tablette şuan rakipsiz apple.

netbuklar ve diz üstülerin çözünürlüğü bile bu kadar yüksek değil ama şikayetçide değildik gördüğüm testlerde internet siteleri ipad2 de daha hızlı yükleniyo

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir