Yeni iPad'ler, Nokia'ya karşı

Bir yanda Nokia, bir yanda Apple... Dünya tarihinin göreceği en hareketli 22 Ekim'e hazır mısınız?

Yeni iPad 22 Ekim'de mi tanıtılacak?

Apple'ın 22 Ekim tarihinde düzenlemeyi planladığı basın toplantısında pek çok yeni ürününün yanında, yeni iPad'leri de tanıtılacağı konuşuluyor. Tanıtılacak yeni ürünler arasında, iPad 5, iPad mini 2, yeni Mac Pro'nun olması bekleniyor. Ayrıca, yeni iPod'ların ve "tahmin edilemeyen" bazı yeni ürünlerin de bu toplantıda ortaya çıkması mümkün görünüyor.

Apple'ın uzun zamandır, şirket içinden ve şirket dışından gelen baskılarla, yenilikçi ürünler geliştirmek için çalışmalar yaptığı tahmin ediliyor. Steve Jobs'un ölümünün şokunu atlatan şirketin rakiplerine karşı avantaj sağlamak için yenilikçi ürünlere sahip olması gerekiyor. Hissedarların ve hatta müşterilerin de bu yönde yoğun baskısı bulunuyor.

Tanıtılacak ürünler arasında yeni iPad'lerin olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Zira yakın dönemde yeni iPad'lerin üretim hattından pek çok fotoğraf sızdı. Hatta iPhone 5S'de kullanıldıktan sonra çok beğeni toplayan parmak izi okuyucusunun aynısının yeni iPad'lerde de kullanılacağına dair görüntüler ortaya çıkmıştı. 

iPad 5'in, iPad 4'e oranla daha ince olacağı ve A7 işlemcisiyle çalışacağı tahmin ediliyor. Ayrıca daha gelişmiş bir kameraya da sahip olacağı düşünülüyor. iPad mini 2'ye ise artık Retina ekranın ekleneceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak olayın ilginç bir detayı da var. Aynı gün, Nokia da Nokia World etkinliğinde yeni ürünlerini duyuracak. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Nokia nınki çok daha iyi apple sadece ipad tanıtıcak :P

iPad parmak izi okuma özelliğini de alır bence :)

iPad parmak izi okuma özelliğini de alır bence :)

sevgili Chip yine haber başlığıyla güldürdünüz :) bir yanda elma diğer yanda armudu kıyaslamışsınız... nokia world he? oldu :)

arkadaş nedir bu a6' lar a7' ler ver inteli amdyi nvidiayı cpu nasılmış öğrensin apple macte kullandığı teknolojiyi getirsin iPad' e macera falan aramasın yapsın samsung ativ book gibi dizüstü donanımlı iPad bak nasıl çalışıyor diğer firmalar eline su bile dökemez öyle olursa...

Samdung köleleri 22 Ekim'de intihar edecek, çünkü Apple ve Nokia, Samsung'u alt etmek için takım oluyorlar...

Nokia farkını koyacaktır.

Lumia 2520 bay traille ve w8 Pro 8.1 ile gelmeli

teknosa hala 950 liraya ipad 2 satsın

İpad'de yeni ne olabilir ki. İphone 3 den beri 4Gs ye kadar hepsinden aldım. İlkiyle sonuncusu arasında ne fark oldu anlamadım. Nokia öyle değil yaptı mı yapar. Hele Windows varken gerisi maceraa..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir