Yeni iPad şarja doymuyor!

Yeni iPad'le ilgili garip bir sorun daha çıktı. Apple'ın son oyuncağı, meğer şarja doymuyormuş!

Yeni iPad şarja doymuyor!

Hüseyin Cem Köylü

Displaymate Technologies'den Dr. Raymond Soneira, yeni iPad üzerinde yaptığı incelemenin raporunu yayınladı. Rapora göre, yeni iPad bataryasının yüzde 100 dolu olduğunu göstermesinin ardından bir saat daha şarj olmaya devam ediyor. Çalışmada, bataryanın tam dolu gözükmesinin ardından bir saat boyunca 10 watt daha güç emdiği görülüyor.

Retina ekrana ve yeni işlemciye güç vermek için Apple, iPad 2'nin pilinin boyutunu ve çıkış gücünü yüzde 70 artırarak yeni iPad'e koydu. Büyüyen batarya yüzünden yeni iPad, iPad 2'den biraz daha kalın ve ağır. Ayrıca iPad 2'nin pilinin 25 watt olan çıkış gücü, yeni iPad'de 42.5watt'a çıktı.

Bazı testlerde yeni iPad'in, iPad 2'den daha çok ısındığı da görüldü. Fakat Apple, Salı günü yaptığı açıklamada bunun önemli olmadığını iddia etti.

Dr. Soneira, "yeni iPad'in bataryası daha büyük olduğu için bataryanın dolması da iki kat uzun sürüyor. En verimli kullanım için, batarya yüzde 100 dolu ibaresinin ardından bir saat daha şarja devam etmek gerekiyor" diyor. Ayrıca enerji tasarrufu için ekran parlaklığını kısmanın oldukça etkili olduğunu, yarı parlaklıkta 11.6 saatlik kullanım sağlanabileceğini kaydediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Her gün bir sorun çıkıyor bu aletleri test etmeden mi suruyorla yazık

tarayıcı sürümü günceller gibi pek matah olmayan bir iki özellik ekleyip hop yeni sürüm sürüyor firmalar pazara kanıksadığım için artık hiç bir teknolojik ürünü eskiden olduğu gibi merak etmiyorum hala gerizekalı bir telefonum var çok da mobilim haftada bir kabloya bağlanıyor kısıtlanıyorum ok kadar teknoloji ilerleme hızı kaçınılmaz olarak yavaşlayacaktı ve bir kaç sene önce bu durum başlamıştı

İphone da da olmuştu,biri buldum yaptım diye koşuyor apple test etmeden hemen üretiyor

bunlar oyuncaktan farksız.. taşınabilir diye yemesinler bizi oyun oynamak için o kadar para vermem ben..

gülü seven dikenine katlanır hesabı malesef retina uğruna bazı şeylerden ödün vermek gerekiyor.(ağırlık,kalınlık,ısınma) her şeye rağmen retina ekran gerçekten mükemmel.yarı parlaklıkta eğer gerçekten 11.6 saat çalışabiliyorsa gerçekten oldu bu tablet derim. en azından ben derim yani bekleyip göreceğiz.

Apple bitti artık...

Fazladan 1 saat. Sanki 10dk gibi söylüyolar. Toplamda kaç saat sürüyor şarjının dolması.

Bataryanın iki kat daha uzun sürede dolması demek bütün gece şarjda kalması anlamına geliyor.
Bu pil konusuna da köklü bir çözüm getirecek şekilde teknoloji gelişmeli. Yeni devrin önemli sorunlarından biri pil.
Daha aldığın anda akşamı çıkaramayan akıllı telefonlar 1 sene sonra ne yapacak bilemiyorum.

Bazı testlerde yeni iPad'in, iPad 2'den daha çok ısındığı da görüldü. Fakat Apple, Salı günü yaptığı açıklamada bunun önemli olmadığını iddia etti.

derlerse elini yakan kullanıcılarda dava açer... kalleş Apple için sonun başlangıcı budur...

Bu fizik yasasıdır, büyük balon daha uzun sürede şişer.

alana hayirli olsun uzerine bir bardak su icin.

Son model diye yeni iPad alıyoruz, verdiğimiz paranın içine ediliyor :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost