Yeni iPhone'dan çıkan "şirin" fotoğraflar

Yeni aldığınız telefonda şirin bir kızın fabrikada çekilmiş fotoğraflarını bulsanız ne yapardınız?

Yeni iPhone'dan çıkan "şirin" fotoğraflar
Yeni iPhone'unuzu hayırlı olsun; güle güle kullanın...

Bir İngiliz'in yeni satın aldığı iPhone 3G ile ilgili MacRumors forumlarına gönderdiği mesaj, "güler misin, ağlar mısın?" dedirtecek kadar şaşırtıcı. Mesajda İngiliz yeni bir iPhone 3G satın aldığını ve cihazı başarıyla aktive ettiğini söylüyor. Buraya kadar her şey normal.

Gariplik ise, kullanıcının iPhone 3G'sini çalıştırması ile başlıyor. Kullanıcı yeni telefonunu çalıştırdığında, karşısında gülümseyen şirin bir kız fotoğrafı buluyor. Üstelik telefona yüklenmiş buna benzer birkaç fotoğraf daha bulunduğunu fark ediyor.

Görünüşe göre iPhone 3G'nin paketlenme aşamasında muzip bir çalışan, cihaz paketlenmeden önce arkadaşının fotoğraflarını çekmiş ve cihazı bu şekilde paketlemiş. Bununla da yetinmeyen Apple çalışanı, fotoğraflardan birini duvar kağıdı yapmayı da ihmal etmemiş.

Fotoğraflardaki şirin kız adeta "iPhone 3G'nizi ben yaptım" diyor. Ancak bu şirinlik, durumun anormal olmasını engellemiyor. Bakalım Apple, ilerleyen günlerde durumla ilgili bir açıklama yapacak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

pastacıya benziyor, ben o telefona verceğim parayla nokia n96 alırım .

Yeni aldığınız telefonda şirin bir kızın fabrikada çekilmiş fotoğraflarını bulsanız ne yapardınız?

1 ay sonra telefonun kullanılmış olduğunu söyleyip paramı geri iade isterdim :)

ÇARŞI AYPONA KARŞI :D

Aynı olay benimde başıma gelmişti malesef..2,3 yıl evvel genpatech sitesinden aldığım nokia marka telefonu açtığımda telefonun kendi hafızasında aile fotoğrafları görmüştüm hemde türkiyede çekilmiş.İşin ilginci telefonun kutusu jelatinliydi ve içinde güvenlik etiketide vardı.Bunun cevabını onlarda veremedi malesef.

Hayatımda böyle şey duymamıştım :) Bende bu firmaları ciddi sanırdım, aslında güzel bir şaka :)

çin malı iphone :-))

o telefona vereceğin parayla n96'nın kulaklığını alırıdn biz de sana gülerdik.

:) Apple 'a karşı bir sempatim vardı giderekte artıyor tmm pek güzel birşey değil ama kızın sevimliliğine baksanızya :) Yinede güzel :)

çok güzel fikir aslında yaratıcılık konuşturulmuş resmen tebrik ediyorum bu fikri bulan insanı burdan...

Deneme amaçlı diyeceğim de, her telefonun her özelliğinin böyle çalışanlar tarafından keyfi denenmesi biraz psikopatlığa girer sanırım..

Tatlı matlı, olur mu böyle şey yaw?!

bence kötü bişe değil. sonuçta sıradışı bir olay ve insanın dikkatini çekiyor :) kız da hoş bi kız allah var. çinlilerin çoğu böyle. Çin devrimi başlıyor. karınca gibi çalışıyorlar. az paraya çok iş. avrupadaki adamın bir aylık maaşına bir yıl çalış. destekçileriyim bu sayede fiyat rekabeti kızışıyor. forever Made in China.

cvp :

Sen iphone 3g kaç paraya satılacak sanıyorsun Tr ' de, 199 dolaramı :) n96 dan daha pahalıya gelecek o telefon şu an kilitsiz yani firma anlaşmasız iphone 3g fiyatlarına bak bakalım nekadar 1.400 ytl den başlıyor fiyatları, anlaşmalı firmalardan alırsan 1700 ytl civarı geliyor fiyatı , nokia n96' o fiyat aralığından satılacak belki daha ucuz olacak ve çok daha fazla özellikle geliyor nokia n96 ile , bişey söylemeden önce biraz bilgi sahibi olmak gerekir.
--------------------------------------------------------------

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

o telefona vereceğin parayla n96'nın kulaklığını alırıdn biz de sana gülerdik

ben telefonumda bu fotoğrafı bulsam ne mi yapardım...Kızı bulur evlenme teklifi eder, filmini çekip her noelde izlerdim:-)

Rahat olun heyecan yapmayın, N96'dan tüm dünyada daha ucuz burda da daha ucuz olacaktır.
Ama tabi isteyen N96 alır yine.. söz gülmeyeceğiz. Ne de olsa MMS ve polifonik melodi sizlere çok lazım bir özellik.

"Sen iphone 3g kaç paraya satılacak sanıyorsun Tr ' de, 199 dolaramı :) n96 dan daha pahalıya gelecek o telefon şu an kilitsiz yani firma anlaşmasız iphone 3g fiyatlarına bak bakalım nekadar 1.400 ytl den başlıyor fiyatları, anlaşmalı firmalardan alırsan 1700 ytl civarı geliyor fiyatı , nokia n96' o fiyat aralığından satılacak belki daha ucuz olacak ve çok daha fazla özellikle geliyor nokia n96 ile , bişey söylemeden önce biraz bilgi sahibi olmak gerekir"

cvp :

mms ve polifonik melodimi , dedim ya birşey söylemeden önce bilgi sahibi olun diye ! şimdi bilgi sahibi olmadan nasıl konuştuğunuza kendinizde şaşıracaksınız, üzülmeyin öğrenmiş oluyorsunuz bu şekilde.

MMS YOK
iPhone’un desteklemediği özelliklerden birisi de MMS. Multimedya mesajlaşma olarak bilinen bu özellik sayesinde fotoğraf ve video görüntülerinin başka kullanıcılarla paylaşılması sağlanıyor. iPhone ise burada e-posta çözümünü kullanmayı tercih etmiş durumda.

FOTOĞRAFTA SINIFTA KALDI
‘Fotoğraf’ cep telefonu dünyasında son dönemde öne çıkan en önemli uygulamalardan biri. Son model ‘cep’lerde 3.2 megapiksel neredeyse standart… 5.0 megapiksel seviyesindeki modeller ise art arda pazara sunuluyor. iPhone’un sunduğu megapiksel seviyesi ise 2.0 düzeyinde. Ayrıca flaş ve gelişmiş seviyede mercek gibi çekim anında kaliteyi artırıcı özellikler de telefonda yok.

BATARYA BİTERSE…
Apple’ın kendi ürünlerinde batarya konusunda oldukça hassas davrandığı biliniyor. iPhone’da da bu uygulama sürüyor. iPhone, yaklaşık 400 şarjın ardından kullanım ömrünü tamamlıyor. Ardından da pilin değişimi için Apple’a başvurmak gerekiyor. Tüm cep telefonlarında olduğu gibi kullanıcının uyumlu bir batarya alarak, eskisiyle bunu değiştiremeyecek olması cihazın önemli eksikliği olarak görülüyor.

İŞ TELEFONU AMA…
Adeta bir internet telefonu olarak konumlandırılan iPhone 3G’de ‘kopyala yapıştır’ özelliği bulunmuyor. Akıllı telefonların olmazsa olmazı bu özellik iPhone’un bu modelinde de yer almıyor.

KIRILMASI GEREKİYOR!
Türkiye’de henüz yasal olarak satışa çıkarılmadığından telefonun kullanılabilmesi için yazılımın kırılması gerekiyor. Telefonun kırılmasıyla birlikte Apple’ın yeni güncellemelerinden yararlanma konusunda sorun yaşanabiliyor.

HAFIZASI ARTIRILAMIYOR
8GB ve 16GB’lık iki model olarak piyasaya sürülen iPhoe 3G’nin hafıza kapasitesini harici bir kart ile yükseltmek mümkün değil.nusunda sorun yaşanabiliyor.

VİDEO KAYIT ETMİYOR
iPhone 3G, gelişmiş pek çok özelliğine karşın video kayıt uygulamasını içerisinde barındırmıyor.

SESLİ ARAMA YOK
Günümüzde standart seviyedeki birçok telefonda bulunan sesli arama özelliği bulunmuyor.

AŞIRI GÜÇ KULLANIYOR!
Üçüncü nesil şebeke, kablosuz internet için Wi-Fi, konum tanımlama servisleri (GPS), geniş ekran, müzikçalar gibi özelliklerle yoğun güç tüketimine açık olan iPhone 3G’nin dolu bir batarya ile kullanım sürelerine bakıldığında rakiplerine göre performans olarak oldukça geride kaldığı görülüyor.

böyle iyimi :)

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

''Rahat olun heyecan yapmayın, N96'dan tüm dünyada daha ucuz burda da daha ucuz olacaktır.
Ama tabi isteyen N96 alır yine.. söz gülmeyeceğiz. Ne de olsa MMS ve polifonik melodi sizlere çok lazım bir özellik.''

kedinin uzanamadığı ciğer misali ne varsa yazmış.o kadar yorum yapana kadar biraz iphone/itouch kullanda gör ne olduğunu.bak bakalım ondan sonra dediğin özellikleri istiyonmu.

''CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
kedinin uzanamadığı ciğer misali ne varsa yazmış.o kadar yorum yapana kadar biraz iphone/itouch kullanda gör ne olduğunu.bak bakalım ondan sonra dediğin özellikleri istiyonmu.''

cvp : arkadaşım kullanmadığımızı nerden biliyorsun, diğer olay eğer iphone 3g' nin varsa üstün bir özelliği yaz bizde öğrenelim :)
herşey ortada değil mi ? değilse sebebi nedir lütfen yaz ! :)

bu arada iphone 3g ' yi ilk inceleyenlerden biriyim.

n96 vs iphone 3g özelliklerini kıyasla bakalım !
bak ben yazmışım iphone gerçeklerini hodri meydan sende yaz, yazamazsan sus , dinle öğren :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir