Yeni iPhone'lar için Apple'dan ilk açıklama!

iPhone 5S ve 5C'nin ne kadar sattığına dair dedikodulara son vermek isteyen Apple, sonunda konuştu!

  • Cem Şancı
Yeni iPhone'lar için Apple'dan ilk açıklama!

Apple'ın yeni iPhone'ları hakkında, henüz piyasaya çıkmadan piyasa aktörleri tarafından şikayetler dile getirilmeye başlanmıştı.

Büyük bir perakende zincirinin yöneticisi, yeni iPhone'ların ön siparişlerinin beklenin onda birinde kaldığını vurgulamış ayrıca Apple'ın çok az sayıda iPhone 5S ürettiği ve bu yüzden satış başladıktan sonra piyasada iPhone 5S bulunamayacağının altı çizilmişti.

Ancak bu söylentilerin önünü kesmek için Apple duruma el koydu ve beklenen açıklamayı yaptı: "Yeni iPhone'lara ilgi çok yüksek. Mağazalara mal yetiştiremiyoruz. Satışlar harika. İnsanlar mağazaların önünde kuyruk oluyorlar. Stoklarımız hızla eriyor."

Apple'ın açıklamaları gerçeği yansıtıyor olabilir zira mağazalarda bulunan siyah ve beyaz modelelrin tükendiği ve müşterilere, uzun süreler sonrası için gün verildiği görülüyor. Ayrıca altın rengi iPhone'lar için, Ekim ve Kasım aylarından bahsediliyor. Bu da Apple'ın stoklarının eridiğinin kanıtı olabilir zira deplardaki iPhone'ların talepler doğrultusunda mağazalara nakledilmesi genellikle 1-2 iş gününü buluyor. Uzun teslim süreleri, Apple'ın depodaki telefonları tükettiği ve fabrikadan yeni siparişleri beklediği anlamına geliyor.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

yine tedarikçi fabrikalarda sorun çıkarmasın :)

İOS 7 ile android i 5C ile Nokia Lumia ları taklit etmeye çalıştığına göre apple da dışarı çizdiği kadar iyi bir manzara yok demektir... Daha çok hızla gerçekleşen kan kaybını azaltma çabası gibi... Stoklarda az telefon olur ise hepsi bitti diye hava atabilirsin gerçek satış rakamları açıklanır ise o zaman gerçekte ne kadar başarılı olduğunu ölçmek mümkün olur... Ortada dönen rakamların hangisi doğru belli değil... S4 ün rekorunu geçebildiler mi geçemediler mi mesela?

@24 Eyl 2013 16:42 Apple hiç kimseyi taklit etmiyor, şizofren misin oğlum sen? iOS 7 'nin Android'e benzer tek bir yanı yok! Hem Nokia renkli telefon yaptı diye kimse yapamaz mı?

@24 Eyl 2013 17:18 eger samsung oyle kamera koydu oyle telefon yapti diye apple i taklit ediyor oluyorsa, apple nokiadan sonra renkli yapinca da taklit ediyor olur. sayin fanboylara duyurulur

Koyu bi apple fani olarak apple kendini cok basitlestirmeye basladi artik

az ürettik tükendi demek yerine kapış kapış gidiyor yetiştiremiyoruz diyorlar.

Doğru tek bir model(s4) şuan 30 milyonu geçti ve gittikçe artıyor.9 milyon iki günde satmış ancak bu iki modelle geçerli tek modelde değil.

NASIL HABER YAPIYORSUNUZ TAM AYRINTISIYLA VERSENE HABERLERİ APPLE RESMİ YAPTIĞI AÇIKLAMADA İPHONE 5S VE 5C SATIŞLARI TOPLAM 9 MİLYON ADET SATIŞ YAPTI. PİYASANIN EN HIZLI SATILAN İKİ TELEFONU OLDU İKİSİDE.

Hiç güleceğim yoktu kapıda kuyruk olma günleri mazide kaldı

Sen öyle sanmaya devam et :) Londra'daki Regent Street Apple store ugra bir gun yolun düşerse :)

tedarikçisi olan samsung makinemiz yandı diyormuş ve o an apple çöktü :D

"Yeni iPhone'lara ilgi çok yüksek. Mağazalara mal yetiştiremiyoruz. Satışlar harika. İnsanlar mağazaların önünde kuyruk oluyorlar. Stoklarımız hızla eriyor." Bu beyanin icinde matematiksel bir ifade bulabilen var mi?

@24 Eyl 2013 20:31 ''Apple'ın çok az sayıda iPhone 5S ürettiği ve bu yüzden satış başladıktan sonra piyasada iPhone 5S bulunamayacağının altı çizilmişti.'' Sen bu ifadenin içinde matematiksel bir ifade bulabildin mi?

Yaw, sizin de başınıza elma düşsün de bir işe yarayın çok istiyorum

Sen de yorum yaz