Yeni iPhone'lar için dev işbirliği

Google'dan tamamen kurtulmayı kafasına koyan Apple, yeni iOS cihazlar için bakın kime sığındı...

Yeni iPhone'lar için dev işbirliği

Google ile girdiği amansız mücadelede kendini yalnız hisseden Apple, emektar Yahoo'nun yardımına başvurdu. Wall Street Journal gazetesinin haberine bakılırsa iki firma, birlikte çalışma yolları konusunda görüşmeye devam ediyor.

Yahoo'nun sağladığı finans ve hava durumu bilgileri şu an iPhone'lara düşüyor. Yahoo hizmetlerinden daha fazla faydalanmak isteyen Apple böylece Google bağımlılığını azaltmayı amaçlıyor. Gazetenin iddiaları doğruysa, iki firma özellikle Yahoo Sports, Yahoo News ve diğer haber hizmetlerini Siri aracılığıyla kullanıcılara ulaştırma yolları üzerinde çalışıyor. Eğer verimli bir işbirliği yapılabilirse iPhone kullanıcıları daha fazla içeriğe doğrudan Siri üzerinden erişebilecek.

Apple'ın uzun vadede Google bağımlılığından tamamen kurtulmak istediği ifade eden gazete bu saatten sonra bunun biraz zor olduğunu da ekliyor. Yahoo'ya arama hizmetini Microsoft'a ait olan Bing sağlıyor. Apple'ın, Google'dan kurtulabilmek için Microsoft'a sığınıp sığınmayacağı merak konusu.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Arama hizmeti ayrı olay. googledan başkasını tercih edersler kendileri kaybeder. Rahmetli jobs 20 sene daha yaşasa arama motoru işine de girerdi mutlaka.

Yaa ne kadarda komik seyler bunlar simdi ayfon kullanan hangi kisi tarayicisinin arama motoru olarak google'dan baskasini kullaniyor ? Cevabi basit %0.1'lik kesim o yuzden yok google dan kurtuliyim felan bos is bunlar

Haberde de belirtildiği gibi hava durumu ve finans zaten Yahoo tarafından sağlanıyor. Yahoo ve Apple bir işbirliği içersindeler. Bu durumu biraz daha genişletmeye çalışıyorlar. Arama motoru sıralamasında dünyada her ne kadar Google birinciyse de Yahoo da üçüncü. Küçümsememek, takdir etmek lazım

Apple microsofttan hayır bekler duruma mı geldi?

arkadaş google ı küstürmemek lazım bugun google ios desteğini bi kesse en kaba tabirle iphone kullanıcıları mal gibi kalır. bence iyi geçinmesi daha uygun olur gerekirse patent ücreti ödesin işbirliği yapsın bence bunlar önemli şeyler amaç para olduğu için tabiki bunlar yapılmıyor amaç hizmet olsa işbirliği gelirdi.

Yahoo nun hava durumu tahmini içler acısı bu işlerde en iyisi Google

Adamsın ısırıklı elma

telefonda siri özelliğii var fakat ingilizce bilmek gerekiyo eee ne anladım ozaman ben bu iiişten

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir