Yeni iPhone'un bir özelliği daha ortaya çıktı

Söylentiler, yeni nesil iPhone'larda çok ilginç bir özelliğin olacağını işaret ediyor...

  • Ceyhun Seval
iPhone ile kaybolmaya son
iPhone 4G'nin internete sızan bu ekranı, yeni iPhone'larda pusula olacağını gösteriyor.

Blog'larda dolaşmaya başlayan bir resim, yeni nesil iPhone'larda elektronik bir pusulanın olacağının işaretçisi olabilir. Apple'ın büyük olasılıkla kullanıcılarının Apple mağazalarını kolayca bulabilmeleri için tasarladığı bu yeni işlevi yakın gelecekte telefonlarda görebiliriz.

Ayrıca yeni nesil iPhone'da lazerli mesafe ölçücü, infrared gece kamerası, yükseklik ölçer, derinlik ölçer, şok cihazı, bebek alarmı, okuma lambası, televizyon kumandası, kablosuz router, hamilelik test cihazı, elektron mikroskobu ve ayakkabınızın altına takılan taşları çıkarmak için bir cihaz olacağı da söylentiler arasında. Tabi Apple bu kadar işlev eklerken bazılarını da kaldırmış. Örneğin kullanıcılarının neredeyse hiç kullanmadığı telefon işlevleri bunlardan biri. Yazılımları da geliştirilen yeni nesil iPhone aynı masada üçten fazla arkadaşınızın oturduğunu tespit eder etmez iki saatlik iPhone tanıtım şenliğini otomatik başlatabiliyor. Ek olarak satılan yedek pili sayesinde de pil ömrü 10 saate çıkabiliyor.

Şaka bir yana bu iPhone çılgınlığı nereye kadar devam edecek bilemiyoruz ama on sene önce bilim kurgu filmlerinde gülerek ama bir taraftan da imrenerek izlediğimiz o her işi yapabilen minicik cihazlar artık her an cebimize girebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

10 dakika mı

"Tabi Apple bu kadar işlev eklerken bazılarını da kaldırmış. Örneğin kullanıcılarının neredeyse hiç kullanmadığı telefon işlevleri bunlardan biri"

kopartı beni:))

zuhahaha....ekihkikiki....

Hamilelik testi mi? :D

bu özellikleri eklesinler alıcam valla. bunları yapanlar delirmiştir bence

Teknoloji=Apple

tabi bu ciğere uzananlar için geçerli :D

yok artık ...

oldu olacak iphonela zeki mürende bizi görsün tam olsun :D

ya bi gidin yaa kent efsanesi bunlar.feyk

bi gün gelecek yüzlerce teraflop'luk işlemleri bu küçücük cihazlar yapacak. ek özellikleride cabası. bu ne hız ben yetişemez oldum. teknoloji=tavşan kaplumbağa=ben :)))))) teknoloji bize fark üstüne fark takıyo :)))) hadi hayırlısı...

hamili testide bi yere kadar mantı ama lazerli mesafe ölçer nedir ya? zaten o cihaz iphone kadar bişey. hadi küçülttüler diyelim inaşaat işçisi iphonemi alıcak? zengin iç mimarlarda phone ile yetnmez kuşkonduran lazerli mesafe ölçer kullanır. ayrıca iphonenun ağzı ile kuş tutmasınıda istyoruz buda çok kullanmadığımız mms(zaten yok:D) özelliği çıkartılarak koyulsun

elektron mikroskobu mu?
pehhh....

Bence gazoz kapagi acacagi ve tirbuson sart ...

Ya tamamen dedikodu birçok özellik. Elektron mikroskopu, hamilelik testi:) bunlar olabilir mi ya. Bence yeni çıkacak iphone da eskisi gibi bizi apple'a bağımlı, özgürce hiçbir paylaşımda bulunamaz hale getirecek benim tek emin olduğum bu durumdur. Bakın apple store için e-pusula. Ne yapalım e-pusulayı içine bluetooth koyun önce, istediğimiz içeriği pc mizden indirebilelim, arkadaşlarımızla paylaşalım bence en büyük özellik bu olur. Bunu yapmazsa da yeni çıkan iphone bu sefer eskisi gibi satmaz kesinlikle.

O sayılan özelliklerin hepsi uygulamalarla kazanılıyor.

iphone çıkmak üzereyken bir video vardı bunların hepsini ipone ile yapıyorlardı, hatta bende ekleyeyim, favori olarak kullanabiliyorsun, traş makinesi olarak, prezervatif olarak kullanabiliyorsun, el bombası olarak kullanabiliyorsun(chipin yazddığı ve benim yazdıklarım bi iphone parodisinde var,)

videonun sonunda da "ve ayrıca iphone kullanması zor bir cep telefonu...."

diyor ve parodi bitiyor.

"Ayrıca yeni nesil iPhone'da lazerli mesafe ölçücü, infrared gece kamerası, yükseklik ölçer, derinlik ölçer, şok cihazı, bebek alarmı, okuma lambası, televizyon kumandası, kablosuz router, hamilelik test cihazı, elektron mikroskobu ve ayakkabınızın altına takılan taşları çıkarmak için bir cihaz olacağı da söylentiler arasında"
Koptum ya :D:D:D Super espri dogrusu.

"Ayrıca yeni nesil iPhone'da lazerli mesafe ölçücü, infrared gece kamerası, yükseklik ölçer, derinlik ölçer, şok cihazı, bebek alarmı, okuma lambası, televizyon kumandası, kablosuz router, hamilelik test cihazı, elektron mikroskobu ve ayakkabınızın altına takılan taşları çıkarmak için bir cihaz olacağı da söylentiler arasında. Tabi Apple bu kadar işlev eklerken bazılarını da kaldırmış. Örneğin kullanıcılarının neredeyse hiç kullanmadığı telefon işlevleri bunlardan biri. Yazılımları da geliştirilen yeni nesil iPhone aynı masada üçten fazla arkadaşınızın oturduğunu tespit eder etmez iki saatlik iPhone tanıtım şenliğini otomatik başlatabiliyor. Ek olarak satılan yedek pili sayesinde de pil ömrü 10 saate çıkabiliyor."
özellikle telefon özelliğinin kaldırılmasına çok güldüm gerçekten çok komik bir yorum
ama bunların hepsi olsa fena olmaz :)

spike lazer diye bir ürün var, hassas bir şekilde ölçüyor her şeyi, biz 200 metreye kadar net ölçüm alıyoruz spike ile.

Sen de yorum yaz