Yeni iPhone'un işlemcisini Samsung yapacak!

Yeni raporlara göre bir sonraki iPhone'un işlemcisi, yine "kanlısı" tarafından üretilecek!

Yeni iPhone'un işlemcisini Samsung yapacak!

Bir sonraki iPhone'un A9 işlemcisinin Samsung tarafından üretileceği, neredeyse garantilendi.

Bloomberg'in raporuna göre Apple ve Samsung, işlemci üretimine ilişkin anlaşmayı imzaladılar ancak henüz duyurmadılar. Samsung, bir süredir Apple için işlemci üretmekteydi ancak geçen sene kontratın TSMC'nin eline geçmesiyle bir anda zarara girmişti. Bununla birlikte Samsung, Güney Kore'de daha gelişmiş üretim tesisleri kurmak üzere önemli yatırımlarda bulundu. Dolayısıyla bu rapor eğer doğru ise Samsung'un geçen seneki zararını Apple anlaşmasıyla kapatması mümkün olabilir.

Konuyla ilgili sorulara iki firma da cevap vermemeyi tercih ediyor. Apple yeni cihazlarını genellikle sonbahar aylarında tanıttığından, yaz aylarında yaşanabilecek sızıntılar bize anlaşma hakkında ipuçları verebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

samsung, sen sadece donanım üret. Yazılım senin neyine? Telefonların beş para etmez. Samsung telefon aldım, bin pişmanım.

@03 Nis 2015 21:05 al bendende o kadar androidi nexusarayüzüyle verse çok daha iyi olacak ama vermiyorlar

Samsung yarı iletken teknolojilerinde gerçekten profesyonel ve Apple da bunu kabulleniyor

Apple bile kabullenio ama lfanlari kabullenmio

İphone ların büyük kısmını samsung üretiyor, ram işlemci bazi çipler vs. Samsungun tek problemi hala orjinal androide saçma sapan touchwiz arayüzünğ giydirme çabası :s halbuki orjinalini yayınlasa performans sorunu sıkıntısı kalmayacak. Neden bu kadar inat etti anlamadım bir türlü.

daha anlayamadınız saflar apple ve samsung savaşı tamamen yapay ve insanlara reklam amaçlı servis ediliyor. gerçekte iki şirket hemen hemen bir çok konuda iş birliği içerisinde herşey göstermelik; davalar, basının önünde biribirini taşlamalar, çamur atmalar, yasaklatmalar hepsi senaryo. ortada milyar dolarlar dönüyor ve baksanız iki şirket kendi aralarında tekellik anlaşmaları bile yapmışlardır. biz şu konuda cihazımızı geliştirmeyeceğiz biz de buraya girmeyeceğiz diye.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir