Yeni iTunes 7.1 Vista'ya tam uyum sağlayamadı

Önceki sürümünde Vista'yla uyumsuzluklar yaşayan iTunes'un yeni sürümü de tam uyum göstermedi.

  • Emre Aldemir

iTunes'un yeni sürümü 7.1 geçtiğimiz pazartesi günü yayımlandı. iTunes 7.1, AppleTV desteği ve geliştirilmiş albüm sıralama özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Ancak bir önceki sürümünde Windows Vista'yla olan uyumsuzlarını tam olarak üzerinden atmış görünmüyor.

Windows Vista işletim sistemi kurulu bir bilgisayara iPod bağlandığında ve iTunes Store'dan satın alınan müziklerin çalınması esnasında birtakım hatalar veren iTunes'un yeni sürümünde birtakım iyileştirilmeler yapılmasına rağmen Vista için tam uyum sağlanamadı.

"Donanımı Güvenle Kaldır" simgesi aracılığıyla bilgisayar bağlantısı kesilen iPodlar için hata veren Vista'da, iPodların iTunes üzerinden kaldırılması tavsiye ediliyor. Vista'nın 64bit sürümleriyle de uyumsuzluk problemleri yaşayan iTunes, Vista için henüz tam hazır görünmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ne geçimsiz bir işletim sistemi ya. hiçbir programla geçinemiyor. :))))

Hehehe 40 yıllık Apple/Microsoft kavgasının bir anda biteceğini düşünmüyorduk zaten :P

Vista çok çok masraflı bir işletim sistemi.
Sırf bu işletim sistemi için yeni bir bilgisayar almak lazım.
Sonra binlerce programın bu işletim sistemi için yeniden yazılması lazım.
Sonra binlerce donanım sürücüleri bu işletim sistemi için yeniden yazılması yada donanımlar yeniden tasarlanıp üretilmesi lazım lazım.

Herşeyi bozup yeni baştan yapmak gerekiyor.vistanın donanım dünayasına verdiği şoktan sonra sıra yazılım dünyasında daha bebek sayılan vista anlaşılan çok nazlı bir işletim sistemi öyle her yazılımla arsı pek iyi değil bundan önce neroile ilgili sorun vardı neyseki o düzeldi. Burada hatalar hep vistada değil programcılarda da sorunlar var şimdiye kadar bunu bir sürü versiyornu betasıysı rc1 rc2 yayınlandı o tarihlerde neden buna uygun program yazmadılar sadece vistakötüdür demek de yanlış olur

Mac varken vista?!? ve microsoft... bilmiyorum. Yani Mac'lerin intel olmasını kınıyorum :) ve sonuna kadar mac diyorum... Yaşasın panter :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play