Yeni iWatch dedikoduları gelmeye devam ediyor

Apple'ın bir türlü tanıtmadığı akıllı saati hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor...

  • Levent Öztürk
Yeni iWatch dedikoduları gelmeye devam ediyor

Uzun zamandır etrafta söylentileri dolaşan Apple'ın akıllı saati hakkında halen çok fazla bilgimiz yok. Adının iWatch olup olmayacağı bile kesin değil. Ancak 9to5Mac adlı siteden yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor.

Öncelikle, bu giyilebilir teknoloji ürünü "Healthbook" ile beraber çalışacak. Heathbook, çeşitli fitness aktivitelerini takip eden (adım sayısı, mesafe ve benzeri) bir iç-uygulama. Bu uygulamanın bir başka işlevi ise kan basıncı, kalp atış hızı gibi verileri de toplayabiliyor olması. Gelen ikinci bilgi ise, ürünün Healthbook'un en azından şimdilik iOS8'in önemli bir parçası olacağı. Bu ikili, iWatch, veya adı her ne olacak ise, ile eşleşme yapıldığı zaman "bazı diğer sağlık ve fitness verilerini takip edebilecekler."

Bu cümlenin tam olarak ne anlama geldiği ise bir muamma. Healthbook, aynı adı gibi, Passbook'a benziyor gibi gözükmekte ve sağlık bilgileri içerek çeşitli "kartlar" arasında kayarak hareket edebilmeyi bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bence ios 10 a kadar her seyin book u olacak sonra hepsi cardsbook altinda toplanacak google now gibi

apple resmen samsung a özenmiş. s-health i kopyalıyor.

apple resmen samsung a özenmiş. s-health i kopyalıyor.

belki adamlar en az 10 yıllık planlar yapmıştır. Windows Phone gibi düşünün yavaş ama emin adımlarla.

Özenmek dediniz de bu zaten yıllar önceden beri geliştirilen bişey zaten ilerledikçe üzerine mutlaka bişeyler eklenecek

ne iwatch mis bee bi türlü cikamadi

Pardon da bu nu apple Samsung tan önce çıkarsaydı çok iyi bi ürün olmaz ve değer düşer, itibar kaybettirirdi. Aynı Samsung ve Sony nin akıllı saatleri gibi. (En azından eskileri, yenileri fena değil)

Sen de yorum yaz