Yeni konsollar sonunda yola çıktı mı?

PS3 ve Xbox 360'ın varisleri için tarih belli oldu mu? İşte yeni konsolların yol haritası!

  • Ertuğrul Süngü
Yeni konsollar ufukta görüldü
Rekabet başlıyor

Hali hazırda bulunan konsoların son kullanma tarihlerinin ne zaman geleceği ve yeni jenerasyon konsolların ne zaman piyasaya çıkacağı uzun zamandır konuşulan bir konuydu. Bir süredir çıkış tarihleri 2014 olarak lanse edilen yeni nesil konsollar hakkında çok büyük bir gelişme var.

Şu anda piyasada süren dedikodulara göre, Sony ve Microsoft yeni nesil konsollarını en geç 2014 yılında piyasaya sürecekler. Nintedo'nun ise bu diğer iki devden daha hızlı davranıp yeni konsolunu 2012 yılında piyasaya süreceğini iddia ediliyor.

Kotaku'dan sızan bir habere göre; "Sony ve Microsoft şu anda piyasada bulunan konsolların potansiyelini mümkün mertebe kullanmak istiyor." Başka kaynaklar da 2014 tarihini doğrulasa da mecbur kaldıkları taktirde her iki şirketin de 2013 yılında birer konsol çıkarabileceğini söylüyor. Fakat MS 2013 yılında bir konsol çıkartmak zorunda kalırsa; bu Kinect'in geliştirilmiş bir versiyonu olmaktan daha ileri gidemeyecek.

M2 Research'den Billy Pidgeon'a göreyse; Sony kesinlikle 2014'ten önce yeni bir konsol çıkarmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Xbox 720 2015 te PS4 ise 2016 gibi çıkacaktır.

Geç bile kaldılar.

işte bu iyi haber :) yeni çıkan oyunları uygun oynamaya devam yeni konsol çıkarsalar bi ton masraf e çıkartmadıklarına göre yeterli demek ki zaten güzel haber tahminimce kinnecte güncelleme gelir :)

iyi mi kötü mü bilemiyorum PC ye azcık olsun grafiksel yetişirler fakat bneim sorunum srüekli yeni konsol almak...
konsolu (ps3ü) satsam onun yarısı kadar eder...

Sadece isim degisirler özellikle Sony icin farkli ne yapabilecek Blueray, 3d zaten su anda mevcut buna Fullhd eklenebilir sadece belki daha gelismis 1080p kadar cikabilen 3d cikartabilir su an 3d oyunda kalite en fazla 72p cikiyor.
Bit olayinin ifadesi kalmadi Fullhd üstüne cikmaninda mantigi yok bu durumda daha hafif daha az enerji cikartan bir makina belki.

XBox360 icin evet 2ci bir makine gerekli Blueray 30 model yerine tek bir model

Nintendonun makinesi zaten hazir 1 sene icinde cikiyor muhtemelen ondada Blueray, fullhd daha gelismis bir kontrol sistemi falan olucak.

Ama ben 4 5 sene fazla gelisme beklemiyorum oyun piyasasi icin bunlardan daha farkli bir seyler verecek sistem zor sadece Nintendi ve Xbox biraz degisim gösterebilir burda bile Bluerayin flim okuma özelligini özellikle Nintendo belkide kullanmaz bile yada mini Blueray kullanir.

Crysis2 ' yi xbox' ta oynayınca artık limitlerinde olduğunu anladım. Şaşırtacak bir grafik göremedim açıkçası. Gerçi PC' de son ayarlarda nasıl onu görmedim. Ama şu da fiyatına göre çok güzel konsol her ikiside. Ayrıca yeni nesil konsollar çıkınca biliyoruz ki çıktığı dönemin pc' lerine fark atacak kalitede oluyorlar anca 3-4 senede pc farkı kapatıp geçmeye başlıyor.

Sadece isim degisirler özellikle Sony icin farkli ne yapabilecek Blueray, 3d zaten su anda mevcut buna Fullhd eklenebilir sadece belki daha gelismis 1080p kadar cikabilen 3d cikartabilir su an 3d oyunda kalite en fazla 72p cikiyor.
Bit olayinin ifadesi kalmadi Fullhd üstüne cikmaninda mantigi yok bu durumda daha hafif daha az enerji cikartan bir makina belki.
---------------------------------------------------------------------------------
Dostum PS3 zaten full hd görüntü veriyor fakat full hd özelliğinde görüntü veren oyunlar yok denecek kadar az. zaten görüntü teknolojisinde gelinen son nokta 3D oda PS3te var oda aynı şekilde oyuna bağlı ama. Evet şu konuda sana katılıyorumki daha az enerji harcayan ve daha az ısınan makineler gerçekten güzel olurdu, birde şu cd teknolojini artık geliştirseler ya yok çizildi yok bilmem ne muhabbeti bitse artık..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play