Yeni laptop'lar: Lenovo'nun Türkiye çıkarması

Lenovo, Türk bilgisayar kullanıcılarına sunmaya hazırlandığı yeni laptop'larını tanıttı.

Lenovo'dan Türkiye çıkarması

Dünya'nın en büyük bilgisayar üreticilerinden Lenovo, teknolojik özellikleri ile olduğu kadar tasarımı ile de öne çıkan ve kişisel kullanıcılara yönelik Ideapad ismini verdiği yeni ürün serisi ile kişisel bilgisayar pazarına iddialı bir giriş yapıyor. Lenovo, Ideapad ismini verdiği yeni dizüstü bilgisayar serisini Suada'da düzenlediği lansman ile tanıttı. Toprak Sergen'in sunuculuğunu yaptığı gecede, ünlü manken Çağla Şıkel özel dans gösterisiyle, DJ Suat Ateşdağlı ise müthiş müzik performansıyla göz doldurdu.

Lenovo Türkiye Müdürü Faik Burhanoğlu, Lenovo'nun Türkiye stratejilerini ve hedeflerini anlattı. Burhanoğlu, Türkiye'nin Lenovo için Rusya, Brezilya, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan'la birlikte 6 öncelikli pazardan biri olarak konumlandığını belirterek, "Lenovo dünyanın en büyük markalarından biri, Türkiye'de de tıpkı dünyadaki gibi bir sıralama içinde yer almalı. Son kullanıcı pazarına girdikten sonraki öncelikli hedefimiz ise ilk üç ay içerisinde pazarda ilk 10 firma arasında yer almak olacak. Ama asıl amacımız satış kanalları ve dağıtıcılar üzerinden kontrollü olarak büyümektir." dedi.

Lenovo EMEA bölgesi Başkanı ve Lenovo Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Milko Van Duijl ise Avrupa kişisel bilgisayar pazarını değerlendirerek Lenovo için Türkiye'nin önemini anlattı ve şunları söyledi : "Türkiye bizim için stratejik açıdan önemli bir pazar. Gelişmiş satın alma davranışları sergileyen gelişmekte olan bir pazar. Bu sebeple EMEA bölgesindeki pek çok ülkeden önce tüketici ürünlerimizi ilk olarak bu pazara sunmak gibi radikal bir adım attık."

Milko Van Duijl, Çin'de üç yıl gibi kısa bir sürede çok iş başardıklarını, marka tanınırlığının Coca Cola kadar fazla olduğunu belirterek, Türkiye'de de bunu başarmak istediklerini sözlerine ekledi. Duijl, "Tüketici ürünlerimizi Türkiye'ye getirmekten mutlu ve gururluyuz. Yeni ürünlerimizin dizayn, kalite ve değerinin size mutlu bir şaşkınlık yaratacağından eminim. Tüketici ürün kolumuzla Türkiye'de başarı sağlamayı umuyorum." dedi.

Lenovo, 1 Mayıs 2005 tarihinde müşteri memnuniyetini daha iyi seviyelere taşımak ve yeni teknolojik gelişmelere öncü olmak amacıyla, IBM'nin Kişisel Bilgisayar Bölümünü satın almıştı. Bugün Lenovo ve IBM'in Kişisel Bilgisayar Bölümü, Lenovo adı altında birleşmiş bulunmaktadırlar. Dünya genelinde 35.000'den fazla iş ortağıyla çalışan ve 23.000 çalışanı bulunan Lenovo'nun yaklaşık 23.500 çalışanı ile Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu&Asya'da 66 ülkede ofisi bulunmaktadır. Lenovo'nun ürün kategorisinde, kurumsal ve kişisel kullanım için masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, monitörler, mobil telefonlar, sunucular ve çevre birimleri bulunmaktadır. Lenovo, bu yıl elde ettiği 14,6 milyar dolarlık net gelir ve yıllık bazda 15 milyondan fazla gerçekleşen kişisel bilgisayar satışı ile dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olarak konumlanmaktadır. Lenovo şimdi de Ideapad ismini verdiği yeni seri ile Türkiye pazarında kurumsal satışlarda elde ettiği başarıyı, kişisel bilgisayar pazarına taşımayı da hedefliyor.

Lenovo IdeaPad Serisi

Teknoloji lideri Lenovo, Ideapad ismini verdiği yeni dizüstü bilgisayar serisini pazara sundu. Lenovo'nun teknolojik üstünlüğe sahip ve 4 ayrı modelden oluşan yeni serisindeki ürünler, şık tasarımlarıyla göz dolduruyor. Ideapad serisinde; geniş ekran ve eğlence sevenler için 17 inç'lik Y730 ve 15,4 inç'lik Y530 ile birlikte küçük ebatları ile dikkat çeken 11,1 inç'lik U110 ve 13,3 inç'lik U330 yer alıyor.

Microsoft'un ev kullanıcılarına yönelik en güçlü işletim sistemi Windows Vista Home Premium ürünü ve Intel Centrino işlemci teknolojisi ile pazarda yerini alacak olan U110, Intel Centrino 2 işlemci teknolojisi ile pazarda yerini alacak Y730, Y530 ve U330 hem evde hem de hareket halindeyken tüketicilere daha fazla verimlilik, güvenlik ve keyifli bir deneyim sunacak. Sahip olduğu Dolby Home Theater sistemi ile mükemmel bir ses kalitesi sunan seri, kolay açılıp kapanan yapısı ile şık bir görüntü sergiliyor.

Yüzün kendine has özelliklerini tanıyarak bilgisayara giriş yapılmasını sağlayan VeriFace Yüz Tanıma Teknolojisi ile bilgisayarınıza ve dosyalarınıza siz istemediğiniz sürece kimse ulaşamıyor. Bu teknoloji sayesinde aynı zamanda eğlenceli mesajlarınızı 30sn. süreyle kaydedebilir ve sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiz. Seride bu amaçla 1,3 megapiksel kamera da bulunuyor. Öte yandan sarsıntıya benzer ani hareket değişiklerinde hava yastığı teknolojisine benzeyen Aktif Koruma Sistemi hemen harekete geçerek sabit diskteki bilgilerin korunmasını sağlıyor. Ideapad'in en dikkat çekici özelliği ise dokunuşa duyarlı kontrol tuşları. Ideapad serisi Eylül'de Türk tüketicisi ile buluşacak.

Bilgi için
Lenovo Türkiye - 0(212) 365.89.00


Not: Firma basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

adamlar iyi reklam yapıyor

dizüstünde ASUS derim.

hocam Türkiye de bilen var mı ki markayı alacaklar:)evet lenovo çok büyük bi marka ama tanıtımı çok yetersiz

dizüstünde asus ve monster

asus iyi bir marka ama dizüstünde sağladıkları teknik servis sıfır!

ismi bir markadan çok bir markanın modelini çağrıştırıyo bana LENOVO !!!

evet eskiden dediğiniz gibiydi ben çok fazla asus düzüstü kullandım, şuan serviste herkesi geride bırakabilecek düzeydeler, tabi yinede kişiye kalmış, ama şuanda çok iyiler kötü olsa kötü derim kimseyi yanıltmak istemem.

---------------------------------------------------------------------------------
ati_sasa yazmış:
asus iyi bir marka ama dizüstünde sağladıkları teknik servis sıfır!

Pekin Olimpiyatları'nda bilgisayar altyapısını LENOVO kurmuştu.Bence oldukça güvenilir ve iyi bir reklam stratejisiyle pazarda güzel bir yer bulabilecek bir marka.

LAPTOP ALACAKSANIZ ŞAŞMAYIN LENOVO HER BAKIMDAN TAŞ GİBİ

lenovo (ibm) serverları çok güzel bence laptoplarıda güzeldir. türkiyede yaygınlaşması gerekir

valla bende acer var aspire 5520 g acıkcası memnunum
vede intel düşünmüyorum

Bence Lenovo gibi pcüreticileri 500-400$ altı pc yapma konusunda çalışmalılar. Çünkü artık dizüstü pc'lerde ve diğer çihazlarda Fiyat-Performans önemli. Birde ülkemizde yaşanyan insanları maddi açıdan geliri çok düşük. :( Ama Casper - Asus gibi firmalarucuz pc konusunda kendini gösteriyor.(:

Ürünler hakkında gerekli incelemeyi elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Daha fazla bilgi almak isterseniz size iki adres önerim olacak. Birincisi kendi incelememin olduğu
http://www.chip.com.tr/blog/teknolojitakipcisi/

İkinciside Lenovo Ideapad'in kaynak sitesi
http://www.lenovo.com/tr/ideapadbilgi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir