Yeni MacBook'larda Intel yonga seti yok mu?

Dedikodu: Yeni jenerasyon MacBook laptop'larda Intel'in Centrino 2 yonga seti kullanılmayacak!

Yeni MacBook'larda Intel yonga seti yok mu?
Centrino 2 yeni MacBook'larda olmayabilir...

AppleInsider'dan Kasper Jade'in ismi açıklanmayan bir kaynaktan aldığı bilgiye göre şu anki MacBook ve MacBookPro serilerinin aksine, yeni MacBook'lar Intel yonga setine sahip olmayacak. Jade yeni MacBook'larda Intel mikroişlemcilerin kullanılmaya devam edileceğini belirtiyor. Jade'in haberi bu durumun sadece Kaliforniya'daki MacBook ürünlerini kapsayıp kapsamadığı konusunda kesin değil, fakat Intel yonga setlerinden uzaklaşma tavrının Apple'ın masaüstü modelleri için de geçerli olma ihtimali var.

Jade Apple'ın kendi yonga setini geliştirebileceğini veya başka bir şirketle anlaşmaya gidebileceğini belirtiyor. AMD, Nvidia ve VIA olası adaylardan sadece üçü.

Ne Intel ne de Apple, henüz bu dedikodu hakkında açıklama yapmış değil. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek?.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

apple biter ben diyim size.

amd olur bence ama apple bitmez
apple ın tek kazancı macbook değil zaten

apple biter mi ?? yuhhh

bii gider diğeri gelir ticaretin kuralı bu artık AMD fırtınası eser...

MacPC lere donanımsal "açık kaynak" alternatifleri olduğu için (Intel tabanlı herhangi bir PC e artık MacOSx kurulabiliyor) yine keseri sadece kendine yontmak için taktik. Bence biraz artmaya başlayan popülaritesi eğer AMD vs kullanırsa dibe batar, tercihi doğru bulmuyorum.

apple macbooklarda ve macbook prolarda centrino 2 kullanılacak. Spekülasyona gerek yok. 1-2 aya kadar açıklanacak bir modelden böyle kökten değişiklik yapılmasının imkanı yok bu adamların stokları ve parça anlaşmaları detaylı şekilde takip ediliyor. Öyle birşey olsaydı 6 ay önce ortaya çıkmış olurdu.

bana göre yükselen intel yonga fiyatlari yüzünden 3. parti bir yonga üreticisi arayişidir. bazi yüksen modellerde intele devam eder. zaten intel amd karşılaştırmasında bu durum açıkça ortada

Hurafe bunlar. Apple Intel ile anlaştıktan sonra satışları arttı. Bu kadar ciddi satış oranı yakalamışken Intelden vazgeçmesi intaharı anlamına gelir. Asılsız haber yapılıp insanları kandırıyolar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir