Yeni Microsoft logosuna eleştiriler

Microsoft'un yeni logosu hakkında yapılan yorumlar, yazılım devinin beklediği gibi olmadı!

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni Microsoft logosuna eleştiriler

Microsoft, 25 senelik şirket logosunu geçtiğimiz günlerde yeni, renkli bir logo ile değiştirdiğini resmen açıklamıştı. Yeni logo, eski logodaki tanıdık dört kareyi kırmızı, yeşil, mavi ve sarı renklerde sunuyordu ve her renk, Microsoft'un bir ürününü temsil ediyordu. Yeni logoda kullanılan yazı tipi ise Microsoft'un "çıkıntısız" Segoe adındaki yazı tipiydi.

Ancak görünüşe bakılırsa yeni logoya gelen ilk tepkiler, logonun kendisi kadar renkli ve olumlu değillera. İşte logoya gelen eleştirilerden bazıları.

Betanews'dan Joe Wilcox: "Lütfen birisi marka polisini çağırıp Microsoft'un tüm yönetici takımını tututuklattırabilir mi?" "Suç: Uygunsuz logo." "Yeni bir cesur görünümün arkasındayım, ama bu o kadar da cesur ve akılda kalıcı değil." "Apple bir tatile çıkıp bu işi bir şampanya dağıtarak kutlamalı".

Marka blog yazarı Armin Vit ise Microsoft'un yeni logosu hakkında olumlu düşünüyor. Vit, Brand New blog'unda yeni logoyu ve dört renkli kareyi övüyor. Yeni logo'nun "daha akıllı" olduğunu da söyleyen Vit, logoda bir hata görmese de, onun heyecanlandıran bir yanı da olmadığını düşünüyor.

Heckler Associates'den by Terry Heckler ise "yeni logo çok yavan, özellikle onu tek renk olarak gördüyseniz" diyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

Ben paintle daha iyisini yapardım.

hayatımda gördüğüm en kötü logo

eskisinden iyi ^^

Siz ne anlarsınız ya Microsoft yapıyorsa o en iyisidir merak etmeyin.

gayet yaratıcı, sade ve şık bir görünüm olmuş. bunu anlayamayan teknoloji kara cahillerine zaten yorum yapmağa bile gerek yoktur....

@27 Ağu 2012 14:53 Ayrıca anlamlı.

Millet ne saçma şeylerle uğraşıyor. Altı üstü logo her şeyin altında bir şeyler aramak insanları nefret edilir hale getiriyor.

gayet güzel bir logo NOKTA. Her tile her renk bir ana ürünü temsil ediyor ve hala sarının neyi temsil ettiği belli değil mavi windows kırmızı office yeşil xboxken sarı ne? surface?? bir dilimi çıkarılmış yenmiş alınmış portakal mı koysalardı acaba onu mu beeneceklerdi

2012 nin teknolojisinde microsoft gibi bir yazılım devi gerçekten bu kadar basit 4 kareden oluşan bir logo dan öteye gidemıyorsa bence kapatıp gitsin daha mantıklı

Windows 95'te kullandıkları logo değil mi bu? http://www.youtube.com/watch?v=Tw-GGT6900s

@27 Ağu 2012 16:33 Evet. Renk tonlarıyla oynamışlar.

logoyu paint de bile değiştirirsin bıraksın bu işleri microsoft

Logo yüzünden microsoft gibi bir marka zarar görmez,piyasanın paşası o,sanki önceki logo mükemmel devrim yaratmış mıydı? havva ve ademe dayanan logoların ihtişamı daha mı süperdi ki onlar yasak elmayı yemelerini logolaştırmak etikmiydi? bir logoyu bu denli haberleştirmek, haber yok ortada yani.

Her nekadar bazı insanlar "caf caflı" şeyleri sevselerde genele hitap eden şey sadeliktir.Sanırım bu logo en fazla bu kadar sadeleştirilir ?

logo gayet güzel. kimiside diyor ki günümüzdeki böylesine büyük teknolojilerle bu kadar basit logo yapılamaz :) ne yapsalardı yani teknolojiye ayak uydurup uçabilen logo mu

yani şimdi kimse ortadaki kocaman haç simgesini görmedi mi?

@27 Ağu 2012 18:15 Ne haç işareti ya. Kareler aynı büyüklükte. Haç işareti daha farklı. Haç işaretinde yatay çubuk dikey çubuğun üst kısmına çok yakındır. Ne yapmaya çalıştığınızı anlamış değilim.

@27 Ağu 2012 18:15 bi bitmediniz ya!...

@27 Ağu 2012 23:41 Ziyaretçi konuyu saptırmış. Ona cevap verdim. Bana niye kızdınız? Anlamadım. :)

@27 Ağu 2012 18:15 adam oraya windows tan glen pencere simgesi yapmış ortada artı işareti kalmış, arkadaş sen nasıl bir zihniyetsin, nasıl bir karaktersin çok merak ediyorum. yaşadığın ortamda oksijen eksikliği mi var. onu geçtim toplma işlemi yaparken haç çizdiriyor diye ilkokul öğretmeninede dalmışsın sen. sen şimdi bırak buraları dooooğru tedaviye, çok geç olmadan

"yani şimdi kimse ortadaki kocaman haç simgesini görmedi mi? Ziyaretçi Bugün 18:15 - - Yanıtla" diyen arkadaş bakış açına hastayım:)

valla ben ortada arasam arasam ancak bir "+" işareti (yazıyla "artı") görüyorum. sanırsam matematikte toplama yapmamız, cümle içinde "t" harfini kullanmamız da beklenmemeli. saydım, tüm yorumum boyunca (ki bu cümle de dahil) iki tane "+" ve onbir tane "t" harfi kullanmışım. of!

Eskisinden daha iyi olmuş.

Çamur at izi kalsın. :)

yani şimdi kimse ortadaki kocaman haç simgesini görmedi mi?
_______________
fazla ömer çelakıl izleme yoksa her şeyden bir anlam çıkarcam diye kafayı yersin

Ne haç işaretinden bahsediyorsun dostum. Suluyu kuruyu bırakmalısın.

bence kötü

ben bunu sevmedim eskisi daha güzel vazgeçseler olmaz mı

ben sevmiştim aslında sade çok güzel olmuş.

logo eleştirisi saçmalıktan başka bir şey değil.

Gerçekten bu logo olağan üstü şekilde iğrenç hangi kör yapmış acaba :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play