Yeni Microsoft tabletinden ön sipariş rekoru

Herkes bu cihaz hakkında bir şeyler söylese de o, daha piyasaya bile çıkmadan tükendi!

  • Cem Şancı
Surface Pro 2 daha çıkmadan tükendi

Microsoft'un, Windows işletim sistemli tableti Surface'in profesyonel edisyonunun ikincisi, henüz piyasaya çıkmadan, ön sipariş aşamasında tükendi.

128 GB depolama kapasiteli yeni tabletini ön siparişe çıkaran Microsoft, ön siparişe açılan kontenjanın tümünün satıldığını belirterek siparişleri bir süreliğine durdurdu.

Microsoft, yeni nesil Surface tabletlerini geçen ay duyurmuş ve birkaç gün önce de ön siparişe açmıştı. Ön siparişe açılmasından kısa süre sonra, masaüstü Windows işletim sistemiyle çalışan ve Intel işlemcilere sahip Surface Pro 2 128 GB modeli, satış limitini doldurdu. Ayrıca 256 GB ve 512 GB modelleri de ön sipariş limitlerini doldurmak üzere.

Cihazların ön sipariş limitleri dolmuş olsa da, kaç adet sipariş alındığı şu anda bilinmiyor. Bu limitler Microsfot'un cihazı piyasaya çıkardığında kısa sürede üretip müşterilere gönderebileceği üretim kapasitesine göre belirleniyor fakat satış başarısı konusunda tam bir işaret olarak kabul edilemiyor çünkü adet olarak çok küçük rakamlar da olabiliyor.

Ön siparişten satın alınan tabletler 21 Ekim'de sahiplerine gönderilecek. Mağazalardaki satışlar ise 22 Ekim'de başlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

10 para vermem inanın.

Microsfot'mu ? Naptınız ya. Ama demek lazım ki Surface bayağı bekleniyomuş

"Microsfot" yeni bir marka herhalde. Yoksa Chip gibi kendini Türkiye'nin en iyi teknoloji sitelerinden biri sayan kurumun bir çok haberinde söylediği "Microsfot" 'tan kastı Microsoft olamaz diye düşünüyorum. Hele bu sürekli yapılan hatanın artık sözde editörlerin yapmaması gerek. Zaten yabancı sitelerden çeviri yapmaktan başka bir şey yapmadığı editörlerinizin bari en azından şu çevirileri doğru yapmasını umuyoruz. Saygılarla.

Türkiye'ye gelecekse ben bir tane almayı düşünüyorum valla... Adamlar gerçekten tablet PC satıyorlar bize, telefonun büyümüş halini değil.

Bir tane haberinizde de "Microsoft"u doğru yazsanız dişimi kıracağım :D

Türkiye'de bu MS tablet satan doğru dürüst bir mağaza yok, olsa da 2500-4000 tl arası fiyatlar var. ABD den mi getirtsek daha ucuza mı gelir.

ne android tabletler ne de iPad, surface PRO seviyesinde değil daha doğrusu surface PRO sadece tablet değil hem tablet hem pc

tablet alınacaksa alınabilecek tek tablet..win8 yüklü bir tablet bilgisayar masaüstü veya laptop ihtiyacını hissettirmez özellikle 512 gb modeli alındığı zaman..mükemmel ama pahalı yaaa

Az akıllı insan iPad veya Android Tabletlerden çok farklı olduğunu anlar.. Kısaca şunu diyim onlar telefonda geliştirdikleri işlemciyi koyuyorlar bunlar İntel i5 işlemci..

@10 Eki 2013 17:08 Eeee sen i5 işlemci ile ne yapıyorsun? Android tablet ve iPad kullanıcıları, daha az enerji tüketen, daha hafif işlemcili daha ince cihazlar ile Surface kullanıcıları da, daha fazla enerji tüketen, daha ağır işlemcili daha kalın Surface pro ile Facebook'a giriyorlar, Twitter'dan tweet atıyorlar, film izliyorlar, oyun oynuyorlar, internete giriyorlar.

Yav doğru düzgün uygulaması bile yok. Toplasan 10-15 tane uygulaması var. Geçen gün birisi Lumia 520 almış 600 liraya. 15 gün sonra 400 liraya kimseye satamıyordu. Bu tableti hangi aklı evveller alacakmış, pek merak konusu. Bu arada CHIP aynı adamın 10 tane yorum yapmasını engelleyin kardeşim. Kirliliğe gerek yok.

@10 Eki 2013 18:51 bilmem gördün mü ama masaüstü windows yazıyor

@10 Eki 2013 18:51 haberde surface pro dan bahsediliyor bilmem anlatabildim mi?

windows Tabletler,benim ASUS 10'inç büyüklükdeki.Android Tabletin yanında sönük kalıyorlar.

ziyaretçi ne lafazan kişisin karına sabır diliyorum

Sen de yorum yaz