Yeni MSN beta'sı hazır, indirin!

Windows Live Essentials 2011'in en son ve en gelişmiş beta sürümü hazır. İndirin, deneyin!

  • Ali Güngör

Microsoft heyecanla beklenen Windows Live Essentials 2011'in yeni beta sürümü yayınlandı.

Yeni pakette pek çok geliştirme, program hatası düzeltme ve yeni özellikler yer alıyor.

Microsoft ilk beta'yı 24 Haziran'da yayınlamıştı. Windows Live Essentials beta'sı Windows Live Movie Maker, Mail, Writer, Sync ve Family Safety'e sahipti.

Windows Live Essentials, Windows 7'nin sunduğu imkanlardan sonuna kadar yararlanıyor. Windows 7 sıçrama listeleri ile entegre olan bu uygulamanın bir diğer önemli özelliği, Windows Live Sync'ten faydalanması. Windows Live Sync sayesinde kullanıcılar farklı bilgisayarlarda dosyalarını kullanmaya devam edebiliyorlar.

İşte özellikleri ve indirme bağlantısı

Microsoft bu sürüm ile birlikte Windows Live Photo Gallery'e yeni özellikler eklemeyi ihmal etmemiş.

Yeni sürümde fotoğrafları bir araya blend etmek yer alıyor. Ayrıca gelişmiş yüz tanıma sistemi de mevcut.

Yeni beta sürümünde gelen kutunuzu, bağlantılarınızla paylaşılan fotoğrafları ve mesajları görebilirsiniz. Ayrıca Facebook ve MySpave gibi sosyal ağlara bağlanabilir, bütün çevrenizle ilgili gelişmeleri tek bir yerden takip edebilirsiniz.

Microsoft'un Windos Live Essentials 2011 için yayınladığı tanıtım videosunu, buraya tıklayarak izleyebilirsiniz...

Download: Windows Live Essentials 2011 beta

Okuyucu Yorumları

Toplam 50 Yorum

Türkçe dil var mı yoksa hala ingilizce mi ?

calismiyor bu ; not a valid win32 application diyor :s

ama yüklenmiyor açaba bizdekini silicek miyiz nasıl olucak yardım chıp

Yüklerken problem yaşıyorum kaçıncı denemem kim bilir son ana geliyo internet bağlantısı yok diyo oysa var acaba benimle aynı sıkıntıyı yaşayan var mı ?

İnternet bağlantınız yok diyor kurulumun en sonunda daha bu 2 beta 1. bu kadar sorun çıkarmamıştı :)

Hala İngilizce. Ama neden kurmaya çalıştığımda 0x80040607 gibi bir hata alıyorum?

Türkçe dil desteği henüz sunulmadı

Türkçe dil var mı yoksa hala ingilizce mi ?
Bugün 00:32
------------------------------
Bizim dilimiz onlar için çok da önemli değil tabi ki İngilizce.

İndirdim, kurulmuyor.İnternet bağlantınız yok diyor, oysaki var.

Windows xp desteklemiyor halen sanırım?

Ibranice.. Ingilizce olunca noluo anlayamadim. yani CHIP.COM.TR gibi bi sitede youm yapiyorsunuz. ama basit bi programi kullanacak kadar ingilizceniz yokmu?

Yüklenmiyorki Bilgisayara Format Attım Yüklensin Diye Yine Yüklenmedi Hata Var Sanırım Bir Önceki Beta Sürümünü Sorunsuz Kullanıyordum Yapacak Bişey Yok Şu Anki 2009sÜRÜMÜNE dEVAM eDECEZ

ingilizce hala...

Beta olduğu için Türkçe olacağını sanmıyorum.

Tam sürüm çıkmadan indirmek istemem

İnternet bağlantısı yok diye hata veriyor, araştırdım aynı hatayı alan bir çok kişi var. Acaba sorun nerede?

arkdaşalr xp kullanıclar için değil herhalde ben indirdim yüklenmiyor

indiren varsa sürümü tam olarak kaç yazabilirmi?

hala ingilizce ve bunu burda yayınlamak çok saçma çünkü hala tarayıcınız türkçeyse oturum açamazsınız...

ben yükleyemedim... yüklemenin sonuna geldiginde no internet connection diip iptal oluo..

Bende türkçe ise indirecem.

türkçesi yok ve kurulurken internet bağlantısı yok diye hata veriyor kuramadım bi türlü

Sanırım desteklenen diller dışında bu sürümün bilgisayara kurulması imkansız. Ben yeni çıkan bu sürümü yüklemek istediğimde-ki mecbren ingilizce kurmak zorundayız beta olduğu için- yükleme sonunda "internet bağlantısı yok" şeklinde bir hata aldım. Daha sonra WLM'nin bloguna yapılan yorumları okuduğumda gördüm ki bir çok kullanıcı bu sorundan müzdarip. Foruma yazılan cevap aynen şu şekilde:

"The problem you're running into is that the Windows Live Installer not only installs the language you selected, but also tries to install the Windows Live language resources that match your OS language (this avoids language switching problems later when using Windows Live client applications). Unfortunately, the Windows Live Beta Refresh only ships in nine languages (much more coming for the final release) and when the installer tries to find these additional language resources, they are unavailable and hence the error you are seeing. This erorr will occur in both the online web-version (wlsetup-web.exe) and the off-line version (wlsetup-all.exe).

This will not be a problem in the final release as all languages will be available, but we're investigating workarounds such as temporarily changing your OS language settings and will post info here once a workaround has been confirmed to be effective."

Yani kısaca siz ingilizce sürümünü bile indirmiş olsanız, kurulum sonunda, işletim sisteminizin dili ne ise ona uyuşan bir dil paketini indirmeye çalışıyor ve şu anlık sadece 9 adet dile kadar destek verdikleri için, bu desteklenen diller dışındaki bilgisayarlara kurulmaya çalışılan WLM Essentials 2011 kurulumları başarısız oluyor.

Üzücüdür ve Microsoft'tan beklenmedik birşey ama sanırım WLM cephesinden yeni bir haber gelinceye kadar Türk kullanıcılar bu yeni sürümü denemeyecekler.

Xp için çıkmayacak mı ?

Bnde %100 e gelince "No Internet Connection" hatası veriyor?
yükleyebilen var mı?

Arkadaşlar Xp yok mu???

Bende de internet bağlantısı yok diye hata verdi. Birinci betanın kurulum dosyası ile sorunsuz kurdum. Bu şekilde denemenizi öneririm. :)

hangi beta türkçe çıkmışki bu çıksın. akıl var mantık var :)

Şey duydum windows xp sp2 kullanabilirsin diyo?

yahu internet bağlantınız yok diyor sonunda ama bi başlat'ınıza bakın bakim orda ne görüceksiniz messenger'ı, bi tek SYNC yi yüklerken internet bağlantısı yok hatası verdi bende yani messenger'ı çalıştırdım kurcaladım çok şey değişmiş :)

bende sorunsuz indi ve kuruyorum arkadaşlar

Bnde %100 e gelince "No Internet Connection" hatası veriyor?

-------------------------------------
Aynı sorun bende de oldu. sonra kaldırdım ama bu sefer eskisini yüklerken messenger zaten kurulu dedi. eski betayı kurdum kaldırdım sonra önceki final versiyona geri döndüm. kesinlikle tavsiye etmiyorum. bırakalım bu sorun dolu betalarla microsoft uğraşsın.

internet bağlantısı yok hatasını vermesine rağmen yüklendi ve kullanıyorum,kurulumu eski sürümü kaldırarak yaptım ingilizce olmasını problem etmeyin bu kadar sonuçta konuşmalar ingilizce olmuyo =)

bir önceki beta sürümü de ingilizceydi fakaf yükleniyordu. ama bu yoklenmiyorum (interney bağlantısı yok diyor fakat internetten kurmuyorum ki 151 mb indirip öle kurmaya çalışıyorum) . dilden olabileceğini sanmiyorum internet ayarlarından olabilir mi acaba

Windows dilini İngilizce yapın, WLM kurulumunu gerçekleştirin, sonra Windows dilini tekrar Türkçe yapın. Sorun bununla alakalı.

Denetim Masası > Bölge ve Dil > Klavyeler ve Diller > Görüntüleme dili seçin > English > Uygula-Tamam

(Windows 7 için)

Windows dilini İngilizce yapın, WLM kurulumunu gerçekleştirin, sonra Windows dilini tekrar Türkçe yapın. Sorun bununla alakalı.

Denetim Masası > Bölge ve Dil > Klavyeler ve Diller > Görüntüleme dili seçin > English > Uygula-Tamam

(Windows 7 için)

knight862 keşke daha önce deseydin benim eski beta sürümü de bozuldu bunun yüzünden

arkadaşlar kurmak için öncelikle eski sürümü tamamen kaldırın denetim masası program ekle kaldır yada programlar ve özellikler araçları ile. sonrasında 64 bit kullanıcılar için C:\Program Files (x86)\Common Files\Windows Live\.cache buradaki 32 bit kullanıcılar için sanırım burası olur C:\Program Files\Common Files\Windows Live\.cache buradaki bütün dosyaları silin ama sakın bu klasörü sildikten sonra kapatmayın. sonrasında tekrar kurulum aracını çalıştırın istediğiniz özellikleri seçin ve kuruluma başlayın. no internet connection yazısını aldığınızda cancel diyin yükleyici kapatın. sonrasında zaten açık halde bulunan .cache klasöründe bir çok alt klasör oluştuğunu göreceksiniz. bu klasörlerin içlerine girerek içlerindeki programların hepsini tek tek kurun. bu şekilde en son beta olan windows live essentials 2011 i kurmuş olacaksınız. iyi günlerde kullanın.

knight862 keşke daha önce deseydin benim eski beta sürümü de bozuldu bunun yüzünden
------------------------------------------------------------------------------------
Haberi görür görmez yazdım ama yorumum yayınlanana kadar bayağı bi zaman geçti üzerinden.
Bu arada WML blogunda ki yoruma göre sanırım bu "no internet connection" problemi çözülmüş. Yorumun orjinali:

"A fix for the "no internet connection" error you encountered has been released. Please retry and reply if you continue to see errors in your installation experience.

Root cause is that we added functionality to the Windows Live Installer to also install language resources matching the Windows OS language and mistakenly included references to languages that are not available until the final Windows Live release. Users installing on an OS language other than one of the nine languages released for Windows Live would have encountered this failure (English is just another language and not a unique cause of this error).

We apologize for the negative experience and inconvenience and appreciate you using Windows Live and for providing feedback. From this, we are updating our release tools to detect and avoid this problem in the future and investigating changing our error messages to be more helpful."

vista'da işe yarıyor mu?

Win 7 ye sorunsuz şekilde kurdum ancak kamera açıldığında "Your call wasn't connected. Please try again. (Error: 0x8ac70907)" hatası verip kapanıyor kamera.Hiç bi açıklama bulamadım hata koduyla ilgili yabancı forumlarda da konuşuluyor.

En İyisi Amsn :) :)

ben kurdu ama henüz tam stabil olarak çalışmıyor o yüzden kaldırdım hatta tr yamada buldum ama yamada iyice bozuyor hiç açılmıyor msn neyse tr yama bulup denemeyin boşyere hepsi tek biryerden geliyor o da msn ihiç açılmaz yapıyor .....

takır takır sorunsuz kullanıyom vıstada....

Evet bendede aynı hatayı veriyor Aramanız bağlanamadı. Lütfen yeniden deneyin. (Hata: 0x8ac70907)

Ben 2011 msn yükledim cam yoluyorum 2-3 sanıye Sorunsuz calısıyor sonra donuyor ve Aramanız bağlanamadı. Lütfen yeniden deneyin. (Hata: 0x8ac70907) diyoorrrr:'(( :'(( BENİM WİNDOWS VİSTA

tek taraflı cam açmak mümkün deil:S bu ne saçmalık ve nasıl düzeltilir eski msnle mi dewam edices

yaa ben son sürümü yükledim bir hafta felan kamerada sorun çıkmadı şimdi ise hata kodu veriyor 0x8ac70907 çözümü nerden bulabilirim

muhatabininz kim hataya karsi kimse yardim etmemis gibi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play