Yeni Nesil Gear VR, Süper-Yüksek Çözünürlüklü Olabilir!

Samsung'un yeni nesil Gear VR'ının, sanal gerçeklik hayranlarını fazlasıyla sevindirecek bir gelişmeyle gelmesi bekleniyor...

  • H. Hüseyin Öztürk
Yeni Gear VR, çök yüksek çözünürlüklü olabilir!

Endüstrinin içindeki bazı kaynakların söylediğine göre, Samsung OLED ekran ve 2.000 ppi piksel yoğunluğuna sahip, telefondan bağımsız çalışacak bir Gear VR üzerinde çalışıyor.

Karşılaştıracak olursak, diğer sanal gerçeklik başlıkları Oculus Rift, 460 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ise sırasıyla 570 ve 529 ppi piksel yoğunlukla geliyor. Yani Samsung'un üzerinde çalıştığı söylenen cihaz bunların hepsinin önüne geçecek.

Bu kadar yüksek çözünürlüğün rahatsız bir deneyime yol açabileceğinden şüpheleniyoruz ama Samsung 1.000 ppi aşıldığında gerçekçilik ve sağlıkla ilgili bir problem kalmayacağından emin. Yine de bunu bekleyip görmemiz gerekecek.

Anonim bir endüstri çalışanının söylediğine göre, bir VR cihazı kullanırken doğal hissetmek ve sersemlememek için piksel yoğunluğunun şu anki cihazlarınkinden çok daha fazla olması lazım. Çözünürlük ne kadar yüksekse mide bulantısı semptomları o kadar az oluyor.

Ne yazık ki, Samsung'un cihazı ne zaman piyasaya çıkaracağını henüz tam olarak bilmiyoruz. Tahminimizce, gelecek sene Galaxy S9 ve S9 Plus ile birlikte olabilir...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz