Yeni nesil konsollardan ilk hangisi geliyor?

Yıllardır beklenen yeni konsollar arasında hangisi ilk olacak? İşte beklenen fuar ve sorunun cevabı

  • Ertuğrul Süngü
Bu yıl ki E3 fuarı çok daha heyecanlı geçecek
İlk konsol Nintendodan mı gelecek?

Oyun severlerin yıl içerisinde beklediği fuarlar arasında, E3 şüphesiz birinci sıradadır. Her yıl yapılan bu büyük fuarda, yüzlerce oyun firması ellerinde ne var ne yoksa kullanıcıların beğenisine sunarlar ve ortalığı bir anda karıştırırlar.

Pek tabii her yıl olduğu gibi bu yıl da, fuar başlamadan birçok dedikodu yayılmaya başladı bile... Uzun zamandır fazlasıyla dikkatleri üstüne çeken Nintendo'nun, Project Cafe kod adlı yeni konsolunu görücüye çıkaracağı bilgisi çoktan yayılmış durumda. Fakat işin ilginç yanı, hiçbir oyun yapımcısının yeni nesil Xbox ve PS3 hakkında herhangi bir yorum yapmıyor oluşu.

Sessizliği bozansa bir firma CEO'su oldu. Take Two firmasının CEO'luğunu yapan Strauss Zelnich yaptığı bir açıklamasında belki de bu durumun cevabını çoktan vermişti. Kendisi; "Şu andaki konsolları kullanarak halen yapabileceğimiz çok şey var, aceleye gerek yok." demişti. Geçtiğimiz hafta MCV'yaptığı konuşmasındaysa; "Konsol piyasası gün geçtikçe büyümeye devam edecektir. Eğer tüketicilerin istediklerini onlara verebilirseniz, oyunun bir facebook oyunu ya da son teknoloji grafik kalitesine sahip olmasının bir önemi yoktur." diyerek, yeni nesil konsollar için hiç de acele edilmemesi gerektiğine bir kez daha değindi.

Yakın zamanda yapılacak olan E3 fuarındaysa, Nintendo'nun yeni konsolunu görmeyi beklediğimiz gibi, aynı zamanda Sony ve Microsoft'tan da yeni haberler alacağımız sızan diğer bilgiler arasında. Yine de yeni konsollar hakkında net bir bilgi almak için en azından bir yıl daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

"Konsol piyasası gün geçtikçe büyümeye devam edecektir. Eğer tüketicilerin istediklerini onlara verebilirseniz, oyunun bir facebook oyunu ya da son teknoloji grafik kalitesine sahip olmasının bir önemi yoktur."
------
Ve bu adam CEO ,onun icin yaptiklari oyun COD MW BlackOPs yada Crysys gibi basarili degil. PS3 sahibi olarak izledigim bluray kalitesinde oyun oynayamamaktan dolayi kendimi keriz yerine konmus hissediyorum. Eger adam gibi kalite almak icin bilgiyasayar toplamam gerekiyorsa konsollarin pili bitmis yenisinin gelmesi gerekmektedir yada oyun oynamak icin 30€ daha fazla PS3 oyununa öduyorsam adam gibi karsiligini almak hakkimdir diye dusunuyorum. Full HD 42" tv de ne XBOX nede PS3 oyunlari bir .... benzemiyor. En kaliteli oyunlar Encharted ve Killzone bu durumda neden bahsediyor bu adam anlamis degillim.Yaptiklari oyunu almadim almadigim icinde mutluyum bundan sonra bu tarzda dusunen hic bir firmanin oyununu da almayacagim.

yazı başlığı e3'ten haber var şeklinde lakin pek bir haber yok gibi..chip'den daha güzel haberler bekliyoruz e3'e 2 kala!!

wii 2 muhtemelen hayal kırıklığı olacak çünkü insanlar wii'yi kablosuz kolları ve hareket sensörü için aldı. ancak hareket sensörü artık her konsolda var. nintendonun bu başarının üstüne çıkabilmesi mümkün değil

bu firmanın yaptığı oyunlar nasıl başarılı değil gta serisini bu adamlar yapıyor keza bioshock gibi bir oyun da yapan bir firma bu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost