Yeni Nexus 7, bu sene gelebilir!

Belki Nexus markalı yeni bir telefon göremeyeceğiz ama bu durum, Nexus markasının tamamen yok olması anlamına gelmeyebilir...

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni Nexus 7, bu sene gelebilir!

Android'li bir tabletin ne kadar iyi olabileceğinin ispatı olan Nexus 7'nin yeni bir modeli yolda olabilir. Sızıntılarıyla ünlü Evan Blass'ın yeni bir tweet'ine göre Huawei, "yılsonundan önce" 7 inç'lik, 4GB RAM'li bir tablet tanıtacak.

"Yeni Nexus" eğer Google'ın yeni telefonları Pixel ve Pixel XL ile 4 Ekim'de tanıtılırsa, "Nexus" ismini taşımayabilir. Firma telefonlarında Nexus ismini kullanmayı bırakacağı için tabletlerin de bu yoldan gideceğini düşünüyoruz. Bunun yanında Huawei'nin "Huawei 7P" adının kullanım hakkını senenin başında almış olması, bu yeni dedikoduyu daha da ilginç bir hale getiriyor.

Asus'un geliştirdiği ilk Nexus 7, Android'li tabletlerin iyi olabileceğini gösterdiği gibi, uygun fiyata "ucuz" gibi görünmeyen, sağlam bir tasarım sunmanın mümkün olduğunu ispatlamıştı. HTC tarafından üretilen Nexus 9 ise sunduklarına kıyasla biraz pahalıydı. Son olarak Pixel C, Android N ortaya çıkana kadar istediği ilgiyi üzerine çekemedi. Huawei, Nexus 6P gibi Google cihazlarıyla Nexus cihaz üretme işinin altından kalkabileceğini göstermişti. Gelecek yeni tabletin nasıl olacağını biz de merak ediyoruz; bu yüzden gözümüz Google'ın etkinliğinde olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

nexusta çıkmayabilir onun yerine pixel serisi gelebilir pixel d falan

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play