Yeni Nintendo konsolu NX çok farklı olacak...

Yeni neslin belki de tek kaybedeni olan oyun devi, gelecek raunt için işi sıkı tutuyor...

  • Levent Öztürk
Yeni Nintendo konsolu NX çok farklı olacak...

Yeni Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima'nın söylediğine göre, şirketin bir sonraki konsolu olması beklenen Nintendo NX, marketteki hiçbir konsol gibi olmayacak.

Nintendo'nun başkanı olduğundan beri düzenlediği ilk büyük röportajlardan birinde Kimishima, Time'dan Matt Peckham'a Nintendo NX hakkında konuştu: "NX söz konusu olduğunda, onun farklı olacağını; tabii ki yeni ve yaşanmamış bir deneyim yaşatacağını söyleyebilirim."

Kimishima, sözlerini şöyle tamamladı: "Bununla beraber, Wii'nin veya Wii U'nun yeni bir sürümünü üretmediğimizi kesin olarak söylemeliyim. Bu eşsiz ve farklı bir şey olacak. Bununla beraber, kullanıcı tabanımıza hitap edecek bir şey üretmek için bu platformlardan uzaklaşmamış da gerektiğini biliyoruz..."

Kısacası Nintendo, Wii U ile yaşadığı yenilgiyi bir sonraki konsol neslinde yaşamamak için bu kez işi sıkı tutuyor gibi görünüyor. Nintendo NX'te bizi nasıl bir "fark" bekliyor olacak; kısa zamanda ortaya çıkacaktır...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Cep telefonlarinin pcler kadar guclendigi bir zamanda nintendo hayal pesinde kosuyor. Isin para kismindan ote kimse ayri cihaz tasimak istemiyor artik. Telefon, fotograf makinesi, radyo, mp3 player, tablet, oyun konsolu. Hepsini yapan tek alet varken canta tasimaz kimse. Bence donanima kaynak ayiracaklarina butun enerjilerini mobil platformdaki oyunlara yoneltmeliler.

Ne yapacak ki, 3d hologram mi gosterecek? Bu da Vita gibi olu dogdu. Yazik o kadar yatirima.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play