Yeni Nokia X, giriş düğmesiyle gelebilir!

Microsoft'un Android'li Nokia X'i öldüreceğini düşünüyorsanız, görünüşe göre yanılıyorsunuz!

  • Zeynel A. Öztürk
Bir sonraki Nokia X, giriş düğmesiyle gelebilir!

Nokia, Microsoft tarafından satın alındı alınmasına ancak firma, Android'li telefonlar konusunda geri adım atacak gibi görünmüyor. BGR India'nın bir raporuna göre ilk kez bir giriş düğmesiyle gelecek Nokia X ailesinin yeni üyeleri üzerindeki çalışmalar sürüyor.

BGR'nin raporuna göre Nokia X sahibi çoğu kullanıcı, cihazın ön tarafındaki tek fiziksel düğmenin geri tuşu olmasından hoşnut değil. Ancak şurası da gerçek ki kullanıcıların çoğu, bu geri tuşuna uzun dokunduklarında giriş ekranına dönebildiklerinin de farkında değil. Yine de BGR India'nın raporuna göre giriş ekranına dönmeyi kolaylaştırmak isteyen Microsoft, cihaza ayrı bir giriş düğmesi eklemeyi düşünüyor.

Yeni Nokia X'te kullanılacak donanımlar konusunda ise herhangi bir ipucu yok. Telefonun Android'in modifiye edilmiş bir sürümünü kullanmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

şimdi telefonlar hala nokia markası adı altında mı satılacak yoksa microsoft mobile olarak mı?

@21 May 2014 13:49 nokia ...............

@21 May 2014 19:57 nerden bildin....

Microsoft'un klasik "yenilik"leri. Önceki telefonda kullanıcıların ana ekrana çabuk dönmek isteyeceklerini anlayamamış mı acaba casus şirketimiz?

arkadaşım hem tuşlu hem akıllı telefon istiyoruz one öyle tuşsuz telefon dokunmakla yürümez bu iş 6 incx olacağına 4 inc olsun ekran daha iyi ne büyük ne küçük hemce cebe sığar

nokia da telefonmu be kardeşim...

Yav he he telefonmu be kardeşim diyen arkadaş...

Sen de yorum yaz