Yeni Opera 10.60 hazır; İndirin!

Dünyanın en hızlı tarayıcısı hazır: İşte Opera 10.60, etkileyici test sonuçları, indirme bağlantısı.

Yeni Opera 10.60 hazır; İndirin!

Opera Software, tarayıcısı Opera'nın yeni 10.60 sürümünü resmi sitesinden indirilmeye sundu. Geliştiricilerin iddiasına göre yeni Opera, bir önceki sürümden yüzde 50'lere varan bir oranda daha hızlı ve Dünyanın en hızlı tarayıcısı ünvanını eline geçirmiş durumda. Açıklamalara bakarsak, Opera 10.60, Gmail ve Facebook gibi JavaScript ağırlıklı sitelerde Opera'nın performansı görülmeye değer.

Yeni Opera'nın hızını bir kenara bırakırsak, en dikkat çekici özelliği, hiç kuşkusuz WebM platformu ile desteklenen dahili video oynatma yeteneği. Bunun yanında, Opera ile web tabanlı uygulamaları internet bağlantısı olmadan da kullanmanız mümkün hale geliyor.

Peki ama test sonuçları ne diyor? Nereden indirebiliriz? Hepsi haberimizin ikinci sayfasında...

Opera 10.60: Test sonuçları ve indirme bağlantısı

Test sonuçları
Opera 10.60 Chrome 5.0.375 Firefox 3.6.6 IE 8
SunSpider 447 ms 451 ms 976 ms 4383 ms
Acid 3 100 puan 100 puan 94 puan 20 puan
Peacekeeper 6044 puan 5062 puan 3176 puan 981 puan
V8 version 5 4012 puan 5603 puan 580 puan 122 puan

Test sonuçları da gösteriyor ki, Opera 10.60 gerçekten de, Opera Software'in iddia ettiği kadar hızlı bir tarayıcı. Sadece V8 testinde Chrome'un ardında kalan Opera 10.60, diğer testlerden yüzünün akıyla çıkmayı başarıyor.

Yeni Opera'yı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz...

Download: Opera 10.60

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

MS Explorer 9 geliyor bekleyin derim opera kadar açğı olan bir tarayıca daha yok buda bir gerçek basit bir iki csahrp vb net kodu ile hackleye iliyorsunuz tavsiye etmem kulalnmayın derim ...

Opera'nın bu sürümü hakikaten mükemmel olmuş. Bana göre en ama en büyük eksisi (hatta bu eksi, Opera'yı kullanmanan için geçerli en büyük neden) reklam engelleyicisi yok. Sadece "İçerik Engelleme" mevcut. Ben reklamları elle tek tek engellersem pek bir mantığı kalmıyor benim için. Ama Adblock öyle değil, bir filtreye abone oluyorsunuz, otomatik güncellemelerle, otomatik engellemeler yapıyor.

aslında bu makalenin başlığı, "dünyanın en cazgır tarayıcısı" olmalıydı...
haksız rekabetle hiç bir yere varamayan bu güvensiz ucube yazılım, asla bilgisayarıma girmeyecek...!!!

saygılar...

Bunlar da her sürümde %50 hızlanıyor yakında tıklamadan açılacak sayfalar.

Bu opera da hep böyle sonuçlar monuçlar bilmem neler yayınlar ama bi türlü kullanıcı sayısını arttıramaz

Yemişim hızını. Tekrar denedim ama fikrim değişmedi "5 para etmez vasat bir tarayıcı"
Benim şahsi sıralamamda
1- Chrome
2- IE
3- Firefox
4- Safari
5- Opera

Operaya emek sarf etmeden adam akıllı kullanım performansı sağlayamazsınız.en az yarım saat veya bir saat çaba sarf ederek özelleştirmeniz lazım. İşe yaramaz o kadar çok özellikle dolu bir tarayıcı ki diğer hiçbir tarayıcıyla boy ölçülemez.
Hızmış sen onu pabucuma anlat . mili saniyelerle hızlı olsan neye yarar?

opera mı kolayca hackleniyor :D

hacker ların çoğu o yüzden mi opera kullanıyor... :D

opera normal kullanıcılar için çok fazla ayrıntı içeriyor arayüzü fazla karmaşık geliyor insanlara bu yüzden kullanıcı sayısı az ama uzman kullanıcılar için çok fazla seçenek ve özelleştirme imkanı sunuyor ve buna bir kez alıştığınız zaman operayı bırakamıyorsunuz. ayrıca sevmeyebilirsiniz ama biraz saygılı olmanız gerek diye düşünüyorum. tarayıcı alanında her zaman yeniliklerin öncüsü olmuştur opera bugün sekmeli taramadan tutunda kullanıcıların hayatını kolaylaştıran birçok işlevi ilk opera kullanmıştır.

sahtekar site koruması, SSL3/TSL desteği, 256 bit şifreleme desteği. opera bir web tarayıcısı için yeterli derecede güvenli bir tarayıcı.
diğer tarayıcılarda olmayan farklı özellikleri, Opera Unite(bilgi paylaşımı), opera link. bunlar sır özellikler değil. hepsi opera türkiye sitesinde açıklanan, hayatı kolaylaşıtıran özellikler. zahmet edip te öğrenene tabi.

Bunlar da her sürümde %50 hızlanıyor yakında tıklamadan açılacak sayfalar.
Dün 21:11
------------------------
Sayfa açılış hızınızı % 90 oran ile İnternet bağlantınızın kalitesi etkiler. Oradaki %50 performans artışı sayfa içerisindeki javascript kodlarının işleyiş hızı.

gayet güzel olmuş. firefox, chrome opera üçünüde aktif olarak kullanıyorum ama tercihli tarayıcım firefox. gerçi şu aralar chrome takılıyorum. ie ve safari kullanmam. (mecburiyetten bazı programlar ie açıyor ama ie8 kadar berbat bir tarayıcı yok). hayırlı olsun diğerlerindende ataklar bekliyoruz. firefox 4 özellikle beklediğim..

Opera tarayıcısını hiç sevmezdim fakat 10.60 sürümü gayet hoşuma gitti.. Evet siteleri çok hızlı açıyor.. Ben 2 Mbit internet kullanıyorum.. Websitesini açarken 2 mbite tavan yaptırıyor.. Bu da bir başarı bence.. AyrıcaOperadaki değişiklikler Chrome tarayıcıya çok benzemiş.. Zaten dikkatinizi çekti mi? Firefox 4.0 da chrome gibi bir görünüme kavuşuyor. Tüm tarayıcılar Chrome gibi oluyor.. Bu arada Operanın bu sürümü ile Firefox 4 temaları neredeyse aynı olmuş..

Yeni nesil interneti bir kenara bırakın, internetin "i"sinden anlamayanların Opera'yı anlayabilmeleri de o oranda zordur. Hele anladıklarını sanmaları büyük acizliktir. Kedi bile ulaşamadığı ciğere mundar diyorsa...

altı üstü internette gezmeye yarıyor. görende girdiğimiz sitelerde çok farklı işlemlerde bulunuyoruz sanar:) ileri, geri, home, sık kullanılanlar butonundan başka daha kaç butona basıyoruz ki? Yeni bir kullanıcıyı oturtun operanın başına özelleştir deyin apışıp kalır. Saçma sapan özelliklerle opera adam olamaz ki iyi bir tarayıcı olsaydı sonradan yüklenen tarayıcılardan Firefox un kullanım oranını geçerdi ama şimdi chrome bile yılların operasını geçti:) Bazı arkadaşların dediğine göre ileri seviye kullanıcıların hepsi opera kullanmalıydı, bunu söyleyenler zaten ben ileri seviye kullanıcıyım demeye çalışıyor :D Asıl saygısızlık bu, bir tarayıcı bir kesime değil herkese hitap etmeli, biz şimdi geri kullanıcı mıyız?
Tarayıcıya saygı mevzusunu anlamadım saygı duyulacak bir tarayıcımıdır ki saygı duyacağım? aman Opera alınmasın:)))

chromeun betasıyla yapsınlar göreyim o sonuçları.

ne kadar çabuk gelen bir haber...

Sırf kullanmıyorsunuz veya kullanmayı beceremiyorsunuz diye "işe yaramaz bir sürü özellik" demeniz gülünç...

ie zaten yerlerde sürünüyor, firefox milyon tane eklenti seçeneği ile meşhur oldu zaten, esas eklentisiz veya ayarsız işe yaramayan bir tarayıcı varsa o da firefox... Chrome'da işlevsellik opera'nın yakınından geçmiyor zaten, download manager'i vasat, aylardır yalvarıyoruz ama hala native olarak mouse gesture desteği bile yok, temaları rezalet :P İçlerinden opera'dan sonra en çok safari'yi beğeniyorum, ama onun da mac os mantığında arayüzü biraz alışılmadık geliyor bana, sonuç olarak opera'nın yerine bir alternatif düşünemiyorum şu an...

puhaha, edipçiğim, beni güldürdün ya hay Allah razı olsun senden xD Haksız rekabetten bahsedene bak, çok savunduğun microsoft'un haksız rekabet yüzünden başına gelenlerden haberin yok herhalde... bu arada sen de galaksideki en cazgır microsoft fanatiğisin, nedir bu microsoft çığırtkanlığı onu çözemedik yalnız? sen ie kullanmaya devam et, zaten sana o tarayıcı bile fazla ;)

Opera LINK işi bitirmiştir.Evde kapadığım browserdaki ayarlar ( son girilen siteler,favorilerim,yazdığım notlar ) ,işte dünyanın neresine gidersem opera portal şifremi girdiğim yerlerde otomatik yanıma geliyor.Opera mini dahil :)

Sen de yorum yaz