Yeni oyun canavarı sonunda geliyor mu?

Oyun dünyasının merakla beklediği cihaz sonunda gerçek mi oluyor? İşte yeni söylentiler...

Gerçek mi, söylenti mi?
Her şey söylentiden mi ibaret?

Piyasaya çıktığı günden bu yana yediden 77'ye herkesin beğenisi kazanan Nintendo Wii, yakın zamanda kendisini yenileyecek gibi gözüküyor. Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan Nintendo, hepimizi 3DS projesine öyle bir bağladı ki arka planda neler olduğunu neredeyse unutuyorduk.

Sızan haberlere göre Nintendo yeni konsolu olacak olan Wii 2'nin tanıtımını, yedi ila dokuz Haziran arasında yapılacak olan E3 fuarında yapacak. Los Angeles Convention Centre'da her yıl düzenlenen bu fuarda; Sony, Microsoft ve Nintendo gibi firmalar birbirleriyle resmen yarışıyorlar. Nintendo'nun bu yarışta bayrağı tekrar eline almak için Wii 2 açıklaması yapmasıysa işten bile değil.

TechRadar'ın Nintendo İngiltere müdürüne sorduğu; "Wii 2 geliyor mu?" sorusuna "Yorum yok." gibi bir cevap almasıysa dönen dedikoduları bir adım daha ileriye taşıdı. Nintendo'nun en büyük fan sitelerinden olan Zedainformer.com'da dönen haberlereyse Wii 2 neredeyse bütün teknik özellikleri gözler önüne seriliyor. Siteye göre Wii 2; geliştirilmiş quad-core işlemci ve blue-ray player ile birlikte gelecek.

Nintendo tarafından bir yıl içerisinde iki adet yeni ürünün lanse edilmesi ihtimali bile, bilişim sektöründeki araştırmacılar tarafından çok mantıksız ve tutarsız görülüyor. Bizeyse Haziran ayı beklemek düşüyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Resime bakarak sahte oldugu belli 3d icin özel ekran ekleseler dahi el konsali gibi olurki onun icin 3ds cikti
wii temel özelliklerini alarak Fullhd ve 3d eklentisi tekrar satis patlamasina yeter ayrica ben wii2 icin Nintendonun hem Bleuray ve ayni durumda Mpeg2 platformu icin telif hakki ödemeye yanasagani sanmiyorum Blueray eklense bile kendi resim ve formatlarini kullanirlar ve Gamecubede oldugu gibi bazi yasalardan kurtulmaya bakicaklardir

Katılıyorum ayrıca Wii bile bundan daha güzel, daha hoş görünüyordu...

Geç kaldı. Microsoft, Kinect'le satış rekorları kırdı bile.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir