Yeni PlayStation'a eski parça!

PlayStation 4'ün içerisinde görmemiz muhtemel olan bu parça, aslında bize hiç de yabancı değil!

Söylentiler kafa karıştırmaya devam ediyor
Hazır PC parçaları yeni konsollarda fazlasıyla yer tutacak

Geçtiğimiz haftalar yeni konsollar konusunda bir hayli hareketli geçti ve öyle görünüyor ki bu hareketlenme hiç durmayacak...

Birçok farklı kaynağa göre, PS4, AMD tabanlı A8-3850 APU'lu bir Radeon HD 7670 GPU kullanacak. Burada dikkat çeken noktaysa, Radeon HD 7670'in orta seviye bir ekran kartı olması oldu ki, genel olarak bakıldığı zaman bu ekran kartı hali hazırda bulunan konsollar için büyük bir yenilik.

An itibariyle kesin olarak bilinen tek şey, PS4'ün tasarım ekibinin bu yeni konsolu 2013'e hazırlamak için tıpkı bir doktor gibi ameliyat ediyor olması: Onlarca farklı donanım bileşeni üzerinde çalışıyorlar. Söylentiler doğru olsun ya da olmasın, 7670 gibi bir ekran kartının yeni konsollar üzerinde yapabileceği değişimler gerçekten heyecan verici.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bence yanlış düşünülüyor. ps sanki hazır kutulanmış pc gözüyle bakmayın lütfen.

O bumerang gibi kol gerçek mi yoksa tahmin mi bilmiyorum ama sanki daha zor oynanılır o kolla gibi geldi. Belki daha iyidir ama ben oyun çubuğumun (joystick) daha küçük olmasını tercih ederim.

1080p için 7670 yetersiz bir kart..

1080p için 7670 yetersiz bir kart
----------------
Tek basina yetersiz ama A8-3850'da HD 6550D var crossfire yaparlarsa 1080p 30fps verir diye düsünüyorum. Sonucta daha güclü ekran karti koysalar güc tüketimi ve isinma sorun oluyor bu durumda sogutmak icin konsoldaki fanlar daha sesli calisiyor vb... 1080p verebilirse güzel olur. AMD islemci olmasi oyun ve yazilim gelistirmeyi kolaylastiracak ve cok cabuk yüzlerce uygulama gelistirilecektir PS4 icin diye düsünüyorum.

7670 gibi bir ekran kartının yeni konsollar üzerinde yapabileceği değişimler gerçekten heyecan verici.
-----------------------------------------------------------------------------------
Ne heyecan ne heyecan...
Nerdeyse PSVita kadar guclu bir sistem olacak yani vasatin altinda.
Simdi icin iyi diye dusunebilirsiniz ama sony her 2 yilda bir PS cikarmiyor.
5 yil sonra 7670 bugun ki TNTm64 gibi kalacak.

PS3 dusuk kaliteli diye almadim gorunuyor ki 4 de almayacagim.
Ne varsa XBox'ta var yine.

ne derseniz diyin ps3 2007 de çıkmadımı hala tüm oyunları oynatmıyomu,görünüşe görede en az 3 4 sene yeni çıkan oyunları oynatabilecek eee daha ne laf söylüyosunuz 4 bence tüm ps serileri gibi çıktığı gün en iyi konsol olacak !!!!!!

PS4'ün alt görüntü birimi en az FULL HD 1080p olmak zorunda. RAM kapasitesi ve hızı artmalı. tek boardlı sistemden vazgeçmeleri gerekli. pci ex 3.0 gibi akıllara zarar yeni bir donanım arabirimi varken bunu en iyi şekilde kullanmalı ve bu birimi destekleyen ps4 e özel bir kart üretilmeli. işlemcide de intelin özel ürettiği örneğin soket 2011 gibi özel bir işlemci kullanılmalı. yada ibm ps3 ün işlemcisi üzerine bişiler katarak makyajlaması yeterli olucaktır. x86 mimarisine geçiş yapıcak gibi söylentiler var. Eğer öle bişi olursa PS4 çıktıktan 1 2 ay içinde patlar. PS3 gibi framework tarzına dewam etmemeliler. Çok farklı yepyeni hackerları zorlayacak sistem olmak zorunda. hiç kimsenin ps4 ün kasasından gamepadinden falan özel bi beklentisi yok. nekadar güçlü bir sistem okadar kalın kasa demek fanlar sağolsun.
isterlerse dümdüz bir kara kutu yapsınlar gamepad aynı olsun yeter. güvenli olsun şuanki ve yeni çıkacak teknologilere destek versin kafii.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir