Yeni süper yazıcılar

Çok işlevli cihazlar, yazıcılardan daha iyiler zira tarama, fotokopi ve faks işlerini yapabiliyorlar

Satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

İHTİYAÇLARINIZI BELİRLEYİN
En iyisi, satIn almadan önce cihazla neler yapacağınızı kendinize sormanız. Eksik olan işlevlere, bilgisayar kasalarındaki gibi sonradan sahip olmanız veya terfi ettirmeniz mümkün değil.

AYRI MÜREKKEP TANKLARI
Özellikle bir rengi yoğun olarak kullanıyorsanız, örneğin iş yazışmaları için şirket logoları, mürekkep kartuşlarını tek tek satın almanın mümkün olup olmadığını kontrol edin. Bu özellik sayesinde bütçeniz hayli rahat edecektir.

BAĞLANTILARA DİKKAT
Genelde çok işlevli yazıcılar PC bağlantısı için tek bir USB yuvasına sahiptir. Birden fazla PC'den çıkış almak isteyenler, önceden kablolu veya kablosuz bir ağ bağlantısı seçeneğine dikkat etmeliler. Fotoğraf dostları için değişik kart biçimlerini destekleyen PictBridge ve kart okuyucular önemlidir.

UCUZ YEDEK MÜREKKEP
Sadece çok yazdıranlar ucuz yedek mürekkeplerle ilgilenmez. Satın almadan önce, cihazınız için üçüncü parti üreticilerin de sunduğu yedek mürekkep olup olmadığını kontrol edin. Canon ve Epson gibi üreticilerde işiniz zor, zira bunlar yedek mürekkep kartuşlarının üretimini oldukça zorlaştırıyorlar. Brother gibi diğer üreticiler ise bu noktada daha az kısıtlayıcı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir