Yeni sürüm hazır, İndirin!

Photoshop'a ufak bir servet dökmek istemeyenlerin bir numaralı alternatifi yeni sürümüyle karşınızda

Hüseyin Cem Köylü

Photoshop'un en güçlü rakibi olarak kabul edilen, Windows ve Linux için ücretsiz dağıtılan resim düzenleme aracı GIMP, 2.8 güncellemesiyle birlikte daha kolay kullanılabilir ve yönetilebilir bir arayüze kavuştu. Yeni güncelleme ile ayrıca mevcut hatalar giderildi, yeni katman (layer) gruplama seçeneği ve yeni dock pencere yönetimi getirildi.

En büyük değişim ise arayüzde meydana geldi. Yeni tek-pencere modu sayesinde tüm araçlar tek bir pencerenin içerisinde toplanabiliyor. Gerektiğinde bir yere yapıştırma ve yerlerini değiştirme olanağı da var. Hepsinin ötesinde yeni arayüz, katman gruplamaya yeni bir seçenek, daha iyi resim ihracı gibi pek çok ufak ama önemli yeniliği de beraberinde getiriyor.

Download: GIMP 2.8

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

vaay bende bu haberi bekliyordum. teşekkürler.inşallah düzgün çalışır, malum ilk sürüm

Gimp gerçekten de çok iyi. Photoshop yazılımı için güçlü bir rakip.

türkçe değil ya .s

Sonunda kullanılabilir bir şey oldu. Eski hali neydi öyle ya. Photoshop cs2 ve öncesinde de gimp gibi dağınıktı ama gimp kadar rahatsızlık vermiyordu. Photoshop c6 karşısında ne yazık ki rakip olarak değil de arada değişiklik olsun diye kullanılan alternatif olarak düşünülebilir ama bedava! :) en büyük farkı bu.

arkadaslar, türkcesi var mi

İşin aslı, bütün Photoshop alternatiflerini toplasanız bir Photoshop etmez.

ilk sürüm mü :?
2.8 okuman yokmu
not : zaten photoshopda türkçe değildi

peki shareware & freeware? hangisi bu?

tamamen gönüllülerin yapmış olduğu özgür ve bedava bir yazılım. çok iyi. laf atmaya çalışanlar gidin photoshop'un korsanını elde edin. zaten başka birşey yapmazsınız..

"vaay bende bu haberi bekliyordum. teşekkürler.inşallah düzgün çalışır, malum ilk sürüm"

ilk sürüm neeee kaç yıldır var bu yazılım :D

Benim için en iyi resim düzenleme programı PHOTOSCAPE dir.Hem Türkçe hemde basit ve kullanışlı herkese tavsiye ederim.Bir defa alıştınızmı diğer düzenleme programlarına hem kafa yormayacak hemde zamandan kazanacaksınız......

irfanview kadar iyi değil

irfanview resim düzenleme programı değildir. yaptığı bir kaç basit efekti saymazsak sadece resim görüntüleme prgoramıdır. bu internette insanların her şeyi yanlış bilmesi kadar rahatsız edici bir durum olamaz.

kaç yıl oldu 2.7 development aşamasındaydı. gimp beklerken bir nesil grafik yazılımcı daha yetişti

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir