Yeni Symbian'dan ilk görüntüler!

Nokia her ne kadar "Symbian öldü" dese de, yeni Symbain'ın ilk görüntüleri internete sızdı bile...

Hüseyin Cem Köylü

Nokia, her şeye rağmen Symbian'dan bir türlü vazgeçemiyor. Symbian'ın her geçen gün kan kaybetmesine rağmen, Nokia Symbian için yeni sürümler geliştirmeye devam ediyor.

Symbian Belle'nin yerini alacak olan yeni sürüm "Carla"'nın ilk ekran görüntüleri Gsmarena.com sitesinde paylaşıldı. 2012'nin üçüncü çeyreğinde Nokia 701 ve N8 gibi cihazlara gelmesi beklenen Carla'nın bu ilk görüntülei, Symbian hayranları arasında da heyecan yarattı.

Alınan bilgilere göre, şu an Symbian Carla'nın sanal klavyesi üzerinde çalışılıyor. Ekran görüntülerinde, sanal klavye, daha gelişmiş bir müzik çalar ve tarayıcı yer alıyor.

Yeni Symbian'dan ilk görüntüler!

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

ne bekliyorsunuz ki? hemen silemez Symbian olmazsa olmazdır ben sevmem o ayrı... android kullanmayız deseler tam olacak işte o zaman NOKIA androidi kabul etmeye yakın olmuş olacak...

Ecel dışında insan kendi ölümünü kendisi yazar saygı duymak lazım

Nokia hala boş çabalar içindesin. wp için uygulama sorununu çöz senden kralı yok..

Nokia Android'e geçmemek için daha ne kadar direnecek bakalım! Bu şekilde kasmaya devam ederlerse batacakları ortada.

Symbian çok iyi ya. Belledeki klavye zaten çok hoşuma gidiyordu. Bakalım bu nasıl olacak.

Nokia'nın zaten yeni özellikler çıkartması bekleniyordu. Görünüş olarak güzel gözüküyor. Nokia e6 kullanıyorum, mesajlasmada çıkan klavye bende nasıl bir hizmet sunacak merak ediyorum açıkcası

carla 1ghz ve ustundeki cihazlara gelecek, n8 gbi 1.nesil cihazlara gelmiyecegini aciklamisti nokia bende c601 var,alali daha bi sene bile olmadi ama cok cabuk telefon eskitiyo NOKIA!

Symbian özelliği düşük bir cıhazda çok iyi çalıştığı için vazgeçilmesi ondan zor.

NOKİA kendisi gibi symbian işletim sisteminide bitirdi. çünkü nokia bu işletim sistemini geliştiremedi. şimdi başka isim adı altında piyasaya sürüp şansını denemek istiyor. bence samsung galaxilerde bunu denese çok daha başarılı olur.

nokia artık symbian ve ovi adını kullanmıyor. önceki işletim sisteminin adı "symbian belle" değil "nokia belle"dir. bu sistemin adı da "symbian carla" değil "nokia carla"dır. umarım anlatabilmişimdir. teşekkürler.

808 almak için nokia daha fazla zorluyor beni. :) Fazla işletim sisteminden kimseye zarar gelmez. Bu arada symbianı yerdeden yere vuranların anna ve belleden sonra sesi de kesilmiş gibi görünüyor. Carla daha da güzel olacak. Bir de nokia bu kadar geç kalmasaydı.

N8 e geliyorsa N8 gibi işlemcilere sahip olan telefonlara da gelmesi gerekir örn. C7 vs..

symbian v2 Xp gibidir bir daha geri gelmeyecek
belle ise vista gibi

bnce symbian eskisi kadar kötü diil adı symbian ama kendisi android ile kapışacak seviyede. ayrıca nokia kadar sağlam tel kullanmadım bu zamana kadar. samsunglar 6 ay zor dayanıodu nokia 5800'ımı 2 senedir kullanıyorum 1 kere arıza yaptı servisine gönderdim 1 hafta dolmadan yapıldı. samsunglar böle diil bi veriyosun servise 1 ayda zor gelio gelmesine ama bakıosun 1 hafta geçmeden gene aynı arızayı verio. kim ne derse desin favorim nokia..

bi bırakın klavyedeki tuşların üzerindeki yazıları ortalamayı beceremişler :D

Symbian eski Symbian değil ve Android cihazım ile karşılaştırınca yapamadığı birşey bulamıyorum. Ağzı olan yorum yapıyor Symbian hakkında ama Nokia Symbian'ın görüntüsünü ve adını değiştirse kimse anlamamaz yeni işletim sistemi sanar. Yahu sanki ios ve android uzaydan geldi. Arada müthiş bir pazarlama stratejisi var sadece. Yıllardır ondaki mevcut görüntülü konuşmayı boyayıp boyayıp kakalayınca yeni bir teknoloji sanıyor bazıları.

SYMBİAN BAŞLIYOR
BOOT LOADER
LOADİNG..................................................................

BELLE CARLA (SYMBİAN)

LOADİNG
......................................................................................................


YÜKLENİYOR.............................. . . . . 101010101 NO ENTER CODE , CODE ERROR
ERROR
SİSTEM AÇILAMIYOR VE HANTAL
NOKİANIN ANDROİDE GEÇMESİ ÖNEMLE RİCE OLUNUR!!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir