Yeni TL simgesi için güncelleme yayınlandı

Yeni TL simgesi, Microsoft tarafından yayınlanan bu güncelleme ile Windows 7 ve fazlasına sunuldu!

Yeni TL simgesi için güncelleme yayınlandı

Yeni TL simgesi Windows 8'in ardından şimdi de Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 ile de kullanılmaya başladı. Microsoft'un duyurduğu yeni güncelleme sayesinde Türkçe klavyelerde artık Türk Lirası'nın yeni sembolü de kullanılabiliyor olacak.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın yeni sembolü duyurmasının ardından Microsoft Türkiye'nin Merkez Bankası ile başlattığı ortak çalışma sonucu öncelikle Unicode organizasyonuna gerekli başvurular yapılarak yeni sembol Unicode karakter kümesine dâhil edildi. Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8'in içine eklemenin hemen ardından ana kapsamda desteklenen diğer işletim sistemleri için de gerekli çalışmalarını tamamladılar. Yeni TL sembolüne Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde AltGr+T tuş kombinasyonu ile ulaşılıyor.

Yeni TL simgesini kullanmak isteyenler http://support.microsoft.com/kb/2739286 adresinde yer alan güncellemeleri kullandıkları işletim sistemine göre seçerek yükleyebilirler.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

hayranıyım (!) şu microsoft'un... önce doğrulama gerekiyor diyor indirdiğim doğrulama aracını çalıştırdığımda da "windows orjinal ürün avantajı doğrulama aracının bu sürümü artık desteklenmiyor. lütfen en yeni sürümü karşıdan yükleyin ve sistem saatinizin doğru olduğunudan emin olun." diyor. yahu şaşkınlar, bu aracı tıkladığımda siz attınız bilgisayarıma, daha neyin yeni sürümünden bahsediyorsunuz!!!

Başlıkta yazıyor fakat Vista için listede güncelleme yok.

GenuineCheck.exe programı çalımıyor. Bu nedenle güncelleştirme indirilemiyor.

yükleyen var mı acaba?

"Windows Orjinal Ürün avantajı doğrulama aracının bu sürümü artık desteklenmiyor. Lütfen en yeni sürümü karşıdan yükleyin ve sistem saatinizin doğru olduğundan emin olun." Konu Microsoft'un küçük bir şakası olmalı... Orjinal işletim sistemi kullanmama rağmen bu güncellemeyi yapamadım. Eminim kimse yapamamıştır.

sorunsuz şekilde yüklendi kuruldu.kuramayan arkadaşlar doğrulamayı ie ile yapsınlar.ie ile doğrulama sadece eklenti ile yapılabiliyor

Genuine Check :S

Ben 1-2 gun once yukledim sorunsuz kullaniyorum gerci hic lazim olmuyor ama :D

İndiremeyenler için ; 1-İe9la sayfaya giriş yapın 2-Windowsunuza uygun olan seçeneğe tıklayın 3-Change Language gibi bişi olucak onun sağında english yazıyor turkish(türkçe)tıklayın 4-Sayfa türkçe olunca devam deyin 5-Site adresi yazma yerinde ortasından çizilmiş bir yuvarlak var(yenile işaretinin solunda)ona tıklayıp activex filtrelemeyi kapatın ve sayfayı yenileyin 6-Genuine gibi bişi bilgisayarınıza yüklenmek istiyor diye uyarı gelicek onaylayın 7-Otomatik önceki sayfaya döner orada devamın yükle olduğunu farkediceksiniz.Yükleye tıklayın indirme başlar. Not:Güvenliğiniz için activex filtrelemeyi tekrar açmanızı tavsiye ederim sizin seçiminiz.Tamamen kendim buldum bu yüzden alıntı falan demiycem.

Yorumlarda güncellemenin indirilmesinde orijinal Windows doğrulaması ile ilgili sorundan ve Windows Vista'ya uygun güncelleme paketi konusundan bahsedilmiş. Güncellemeyi Windows Vista Service Pack 2 Türkçe 32bit'e yüklemek için makalede bağlantısı verilen sayfadaki "All supported x86-based versions of Windows Server 2008" indirme sayfası bağlantısından dili Türkçe olarak değiştirerek işleme devam edin. Güncellemeyi Windows Vista Service Pack 2 Türkçe 64bit'e yüklemek için makalede bağlantısı verilen sayfadaki "All supported x64-based versions of Windows Server 2008" (R2 değil) indirme sayfası bağlantısından dili Türkçe olarak değiştirerek işleme devam edin. Güncellemeyi Windows 7 Türkçe 32bit'e veya Windows 7 Service Pack 1 Türkçe 32bit'e veya Windows 7 Türkçe 64bit'e veya Windows 7 Service Pack 1 Türkçe 64bit'e yüklemek için makalede bağlantısı verilen sayfadaki ilgili Windows 7 için indirme sayfası bağlantısından dili Türkçe olarak değiştirerek işleme devam edin.

@22 Eki 2012 23:47 hiç bi'şe anlamadım.. bu kadar ne anlattın bu konuyla ilgili?

Hiç bir sorun yaşamadım ve güncelledim. Ayrıca yazıda bahsi geçen tüm Microsoft ürünlerinin güncellemeleri de mevcut. Beğenmeyen, Linux kullansın ;)

Bir tür kontrol altında tutma uygulamak istemiş sanırım ama aynı şeyi bende de diyor :S

Bir tür kontrol altında tutma uygulamak istemiş sanırım ama aynı şeyi bende de diyor :S

IE kullanırsanız rahatlıkla yükleniyor.

Windows7 64 bit orjinal kayıtlı kullanıcı. internet explorer 9, mozilla firefox, opera, chrome... Hangisiyle girersem gireyim bu ''GenuineCheck.exe'' bilgisayarıma üvey evlat muamelesi yaptı. Lütfen yeni sürüm yükleyin..... desteklenmiyor cart curt....

arkadaşlar ie kullanın bende sorunsuz bi şekilde yükledim tabi windows lisanslı)

Validation.exe 'sini yüklemeye çalıştığı sayfa eski. Microsoft linki güncellemeyi unutmuş. Açılan sayfada "exe-validation" yazan yeri "genuine-validation" şeklinde değiştirip ilgili sayfaya gidin. Yükleme yapılıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play