TEST: Philips'in dev TV'si Cinema 21:9

Philips'in sinema perdesini aratmayan dev TV'si Cinema 21:9 CHIP Online'ın zorlu testinde...

Güzel ses, kolay kullanım

Güzel ses, kolay kullanım
Philips Cinema 21:9'un internet desteği de var. Artık YouTube videoları kişisel sinema ekranınızda.

Gerçek bir sinema keyfi için güzel bir ses de gerekli. Her ne kadar Philips Cinema 21:9 3B bir ses sisteminin yerini tutamasa da subwoofer'ları sayesinde basslara oldukça doygun bir ses verebiliyor. Hatta ses o kadar yükselebiliyor ki duvarları titretebiliyorsunuz. Televizyonun menüleri de kolay anlaşılır biçimde düzenlenmiş. Sadece birkaç noktada kafalar biraz karışabiliyor. Örneğin bağladığınız aygıtlar NetTV ve diğer ayarlarla aynı pencerede gösteriliyor.

İnternet desteği
Philips beş HDMI girişinin yanına bir de ethernet girişi yerleştirmiş. Bu sayede çok farklı hizmetlere de ulaşabiliyorsunuz. Örneğin televizyonunuzu devasa bir YouTube ekranına dönüştürüp buradaki videoları dev ekrandan izleme zevkini tadabiliyorsunuz. NetTV ise Philips'in internetten bu gibi uygun içerikleri toplayan bir platformu. Bu sayede videoların yanında gazetelere ve televizyon yayınlarına da ulaşabiliyorsunuz. Bu da yetmezmiş gibi televizyonun sistemine eklenmiş Opera tarayıcısı sayesinde web'de istediğiniz gibi gezmeniz de mümkün. Tarayıcının tek eksiği ise Flash desteğinin olmaması. Bu yüzden NetTV platformunda verilen YouTube dışında diğer sitelerden video yayınlarını izleyemiyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Philips bu işte hiç kuşkusuz en iyilerden!

ben ceyhun seval'in yazılarını çok beğeniyorum tam benim sevdiğim konular bizi aydınlattığı için teşekkür ediyorum

ülkemizde hd yayın yapan tek tük kanal dışında pek fazla seçenek yok.hd film deseniz ateş pahası normal dijital yayın izlemek için bu tv yi almanın görgüsüzlükten başka birşey olduğunu düşünmüyorum.

NEC CRV43 32:10 oranlı ekran monitör çıkarmıştı bu monitör crysis gibi çok ekran destekli oyunları kusursuz destekliyor bu sayede hiç sorunsuz oynayabiliyoruz acaba philips`in bu ürünü ile çok ekran destekli oyunları aynı nec`in monitöründe olduğu gibi sorunsuz oynayabilirmiyiz?

Philips Cinema 21:9 11.700 TL'lik OHA! artık

evdeki tüm elektronik aletlerim philips üstüne tanımam dizyn ve sağlamlık bir aarada takdire şayan

şu görüntü oranlarına bir standart getiremediler bir türlü

film izlemek için mükemmel

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir