TEST: Philips'in dev TV'si Cinema 21:9

Philips'in sinema perdesini aratmayan dev TV'si Cinema 21:9 CHIP Online'ın zorlu testinde...

Sonuç: Sinema için mükemmel

Sonuç: Sinema için mükemmel

Philips Cinema 21:9 sinemaseverler için bulunmaz bir hazine. Ama sadece televizyon seyredenlerdenseniz Cinema 21:9'un size göre olmadığını söyleyebiliriz.

Philips Cinema 21:9 11.700 TL'lik fiyatı ile maddi açıdan rahat olan bütün sinemaseverler için bulunmaz bir hazine. Görüntü son derece keskin ve renkler doygun. Ses ise televizyon üzerindeki bir sisteme göre harika.

Ama önerimiz kesenin ağzını açmışken televizyonun yanında bir de Philips BDP 9100 Blu-ray oynatıcısını almanız. Bu sayede diğer oynatıcılarla yaşayabileceğiniz alt yazı pozisyonu derdinden kurtulabilirsiniz. Ama daha çok televizyon izleyen bir kullanıcıysanız, Cinema 21:9 kesinlikle size göre bir ürün değil.

Alternatif
21:9 oranlı televizyon alternatifi yok. Projektörlerde ise Mitsubishi HC5500 ve buna uygun bir yüzeyi önerebiliriz. Tabi bu durumda ek bir ses sistemi de almalısınız. Ama illa LCD veya plazma olsun diyorsanız 16:9 formatından başka çareniz yok. Bunlarda filmleri Philips Cinema 21:9'a göre aynı boyutlarda izlemek için daha büyük bir çapraz ekran boyutuna ihtiyacınız olacak. Bu yüzden 58 inçlik bir ekrana sahip Panasonic TH-58PZ800E modelini önerebiliriz.

Sonuç: Sinema için mükemmel

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Philips bu işte hiç kuşkusuz en iyilerden!

ben ceyhun seval'in yazılarını çok beğeniyorum tam benim sevdiğim konular bizi aydınlattığı için teşekkür ediyorum

ülkemizde hd yayın yapan tek tük kanal dışında pek fazla seçenek yok.hd film deseniz ateş pahası normal dijital yayın izlemek için bu tv yi almanın görgüsüzlükten başka birşey olduğunu düşünmüyorum.

NEC CRV43 32:10 oranlı ekran monitör çıkarmıştı bu monitör crysis gibi çok ekran destekli oyunları kusursuz destekliyor bu sayede hiç sorunsuz oynayabiliyoruz acaba philips`in bu ürünü ile çok ekran destekli oyunları aynı nec`in monitöründe olduğu gibi sorunsuz oynayabilirmiyiz?

Philips Cinema 21:9 11.700 TL'lik OHA! artık

evdeki tüm elektronik aletlerim philips üstüne tanımam dizyn ve sağlamlık bir aarada takdire şayan

şu görüntü oranlarına bir standart getiremediler bir türlü

film izlemek için mükemmel

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir