TEST: Philips'in dev TV'si Cinema 21:9

Philips'in sinema perdesini aratmayan dev TV'si Cinema 21:9 CHIP Online'ın zorlu testinde...

Televizyon yayınları – Biraz küçük

Televizyon yayınları – Biraz küçük
Filmleri gerçek oranlarında izlemek gerçekten inanılmaz bir deneyim.

Philips Cinema 21:9, standart televizyon yayınları ile de oldukça keskin ve parlak görüntüler oluşturabiliyor. Televizyonun 200Hz'lik tazeleme hızı sayesinde hareket bulanıklıkları oluşmuyor. Ama ne yazık ki 4:3 oranındaki TV yayınlarında görüntünün sağ ve solunda oldukça büyük boş siyah bölgeler oluşuyor. Oluşan görüntünün boyu ise yaklaşık bir 46 inçlik televizyonun boyu kadar. Philips'in bunun için geliştirdiği yakınlaştırma özelliği görüntünün orta bölgesindeki oranları koruyarak görüntünün ekranı kaplamasını sağlıyor. Ama kenarlara doğru oranlar oldukça bozuluyor.

Mükemmel bir ekran
Ekranın kalitesi testlerimizde bir kez daha ortaya çıkıyor. 3.571:1 kontrast oranı ve 423 cd/m2'lik parlaklık değerleri oldukça iyi. 6ms'lik tepkime süresi bilgisayar oyunlarını bile rahatça oynamanıza izin verecektir. Tabi televizyonun doğal çözünürlüğünü (2.560x1.080) destekleyecek ekran kartı bulmak oldukça zor. Bu yüzden 1.920x1.080 piksel çözünürlüğünü kullanmanız gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Philips bu işte hiç kuşkusuz en iyilerden!

ben ceyhun seval'in yazılarını çok beğeniyorum tam benim sevdiğim konular bizi aydınlattığı için teşekkür ediyorum

ülkemizde hd yayın yapan tek tük kanal dışında pek fazla seçenek yok.hd film deseniz ateş pahası normal dijital yayın izlemek için bu tv yi almanın görgüsüzlükten başka birşey olduğunu düşünmüyorum.

NEC CRV43 32:10 oranlı ekran monitör çıkarmıştı bu monitör crysis gibi çok ekran destekli oyunları kusursuz destekliyor bu sayede hiç sorunsuz oynayabiliyoruz acaba philips`in bu ürünü ile çok ekran destekli oyunları aynı nec`in monitöründe olduğu gibi sorunsuz oynayabilirmiyiz?

Philips Cinema 21:9 11.700 TL'lik OHA! artık

evdeki tüm elektronik aletlerim philips üstüne tanımam dizyn ve sağlamlık bir aarada takdire şayan

şu görüntü oranlarına bir standart getiremediler bir türlü

film izlemek için mükemmel

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir