Yeni uygulama mağazaları yolda!

İnternetin gizli devi, attığı yeni adımla Google, Apple ve Microsoft gibi rakiplerine kafa tutacak!

Yeni uygulama mağazaları yolda!

Çinli arama motoru Baidu, şimdi de uygulama mağazası işine giriyor. Mobil internetin ağırlığının giderek arttığı bir dönemde atağa geçen Çin arama motoru piyasasının neredeyse tek hakimi olan Baidu, 91 Wireless Websoft adlı şirketi 1.9 milyar dolar karşılığında bünyesine geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamada Hong-Kong merkezli mobil oyun grubu NetDragon şirketlerinden 91 Wireless Websoft'un satın alınmasına dair anlaşmaya varıldığı duyurulurken, 1.9 milyar dolarlık anlaşmanın Çinli bir internet şirketinin şimdiye kadar imza attığı en büyük satın alma olduğuna dikkat çekildi.

Şimdiye dek toplamda 10 milyar adede yakın uygulama indirme işleminin gerçekleştirildiği iki farklı "app store" yani uygulama dükkanı bulunan 91 Wireless Websoft'un milyonlarca kişiden oluşan geniş bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Mobil internet kullanıcılarının 2016 yılında 600 milyon kişiye ulaşmasının beklendiği Çin'de faaliyet gösteren Baidu'nun bu alanda girişimlerinin sürmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Mobil anlamda dünyanın yarısı gibi bir şey bu Çin. Google ın yasak olması Baidu yu uçurmuş resmen. 1.9 Milyara alım yapıyor..

@22 Tem 2013 01:40 aynen çok büyük katılımla isterse dünya devi bir şirket olabilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play