Yeni Windows bombası patlıyor

Microsoft, Google'ın tabletlerini yerden yere vurdu, dev bombasının ilk sinyallerini verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
MS patronu: Google tabletlerde başarısız
Microsoft CEO'su, Google tabletlerinin şimdiye dek başarısız olduğunu söyledi

Microsoft'un patronu Steve Ballmer'ın rakiplerine yüklenmekten hiç de çekinmediğini biliyoruz. Ballmer'ın son hedefi ise şu ana dek tabletleriyle büyük bir başarı yakalayamayan Google oldu.

Ballmer, Wall Street Journal'da yer alan röportajında Google hakkında şunları söylüyor: 'Google'ın tablet yaklaşımı şimdiye kadar başarısız oldu' ve ekliyor: 'Ancak Apple'ın iPad ile izlediği strateji başarılıydı.' İşin ilginç yanı ise tablet piyasasında bir süredir yer alan Microsoft'un da pazarda önemli bir yer almamış olması. Bu arada, Microsoft'un yeni tablet stratejisini D9 konferansında ortaya çıkarması bekleniyor.

Windows 8 tabletlerinin başarılı olup olamayacağı büyük bir merak konusu. Bir söylentiye göre ise Microsoft, önümüzdeki hafta yeni tablet işletim sistemini tanıtabilir. Ayrıntılar haberimizin devamında...

Önümüzdeki hafta yeni bir tablet mi geliyor?

Microsoft, önümüzdeki hafta yeni tablet işletim sistemini tanıtabilir

Ballmer'ın Google'ın tablet stratejisinin başarısız olduğundan bahsetmesinin hemen ardından ortaya çıkan bir söylentiye göre Microsoft, tabletlere yönelik Windows'u önümüzdeki hafta tanıtacak.

Bloomberg'in raporuna göre Microsoft, Nvidia Tegra çipiyle çalışan bir tableti önümüzdeki hafta gün yüzüne çıkaracak. Rapora göre projeyi yakından tanıyan üç kişi, Microsoft'un bu tableti önümüzdeki hafta ortaya çıkaracağını söylemiş, ancak projenin çok gizli olması nedeniyle donanım ve çıkış tarihi gibi bir bilgi vermemişler.

Microsoft'un yeni tablet işletim sistemiyle iPad 2'ye rakip olup olmayacağı merak konusu. Şu an piyasada birkaç Windows 7'li tablet bulunuyor, ancak fiyatları oldukça yüksek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

ballmer ama çok konuşuyor.Googleda habire bir şeyler üretiyor.

Steve Ballmer kimmiş ya! Kendi tableti bile yokken Google'a laf atıyor şu tableti çıksın kimse almasın da görelim laf söyleyebilcekmi! Akıllı telefonlarını da alan yok şimdi de tablet tablet diye konuşuyor tableti de satılmayınca bitek bilgisayara kalcak (Bill Gates olmasaydı o da olmazdı) yazık! Zaten çoğu kişi Ballmer'in Microsoft'un başından inmesini istiyor napsın o da dışlanmış :D Başarı grafiklerine bakar bari insan bi Android'e bak bi Windows Phone+Mobile'a bak ezik!

ipad 2'yi android tabletler geçemezken microsoft'un geçmesi imkansız.

hahayt, şimdiye kadar çok mu başarılı olmuş acaba microsoft?

Steve Ballmer Android tabletleri istedigi kadar yerde yere vursun zamanla tablet uygulamalari yazilmaya basladikca Android tabletler ucusa gececektir ama MS'in Windows 8 ile tablet piyasasinda ben basarili olacagini sanmiyorum. Windows uzerinde fare ve klavye ile kullanilmak uzere gelistirilmis uygualamalari tabletde calistirmak mantikli degil. Windows 8 kesinlikle Windows 7'den cok farkli olmayan arka planda neredeyse 80 tane hizmetin calistigi bosta iken 500MB bellek kullanan en iyi dizustunde 4 saat pil ömrü verebilen bir isletim sistemi iken nasil olacakta daha kucuk pile sahip tabletlerde 10-14 saat arasi pil ömrü verecek yada tablet donanimlarinda akici bir bicimde calisacak. MS bu alanda basarili olmak istiyorsa masaustu ve tasinir aygitlar icin iki farkli isletim sistemi yapmali yoksa Windows 7/8'li tablet kullanmak cok akillica bir is degil.

kendin başarılı bir tablet mi yaptın da yapanı taşlıyorsun

kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş bu adamda öyle Tabletlere Windows kurulmayacak sen fahiş fiyata sat sonrada tabletlerde yok diye çemkir...yuh...

şu ufak windows çıksada kurtulsak ios ve çakması android muhabbetinden, android tam bir sistem israfı sanal makine üzerinde çalışıyor , windows 95 ten fazlasını veremiyor

Diğer yorumlara katılıyorum. Daha ortaya bir ürün bile koyamamışken 3 yıldır piyasada olan Android'e çamur atması kendisini komik duruma düşürüyor. Başarısız görüyorsan kendi ürününü çıkart bakalım ne kadar başarılı olabileceksin. Apple ile yarışmaları çok güç çünkü Apple onlardan 5-10 yıl önce davranarak piyasanın kaymağını yedi ve kendine bir kitle oluşturdu. Yazılımı sürekli geliştiriliyor, donanımda kaliteli malzemeler kullanıyor. Sizin bununla başedebilmeniz kolay değil. Şıp diye binlerce uygulama üretilmiyor, yazılım hataları, eksiklikleri giderilmiyor. Herşey için zaman gerekiyor. Tabi o zaman bir tek sizin için geçmiyor. Siz rakiplerinize yetişmeye çalışırken onlar sizden daha da ileri gidiyor.

microsoft androidi isterse çok rahat geçer

kokusu buraya gelmesin de nerde patlatırsa patlatsın

microsoft androidi isterse çok rahat geçer
----------
Kesinlikle haklisin Windows Phone 7 nasil Android ve IOS'u gectiyse ayni bicimde Windows 8 'de iPad ve Android tabletleri gececek. :)))

Bunu kenara yazin bu Steve Ballmer'in son sansi eger buda tutmazsa 2 yil sonra Steve Ballmer adi tarih olmus olacak.

tablet gibi büyük ekranlı bir cihazda ne ios nede android'in bir anlamı var. bir kere laptop yerine geçemiyecek ama laptop boyutundaki bir cihazın iş dünyasnda yeri yok. ancak öğrencilere oyuncak olur

tablet luzumsuz bir teknoloji. bunu zaman gösterecek zaten.

Böyle bir aygıta 50-100 liradan fazla verilip, oyuncak ötesi kullanım girişimlerinden bulunuluyor ise ben de diyorum ki değmez... Büyük ekranlı Windows/Android telefon al oyna hem de canın sıkılınca alo filan da dersin.... Netbook al, hatta netbook fiyatına yakın notebooklar var... Ben tablete sıcak bakamıyorum... Çocuklara oyuncak olarak karşı değilim, öyle çok güzel ama dediğim gibi 50, 100 bilemedin 150 lira... Böyle fiyatlara Android de bulunabilir her halde...

Sen de yorum yaz