Yeni Windows Phone 8 güncellemesi yolda!

Windows Phone 8 için yeni güncelleme vakti... Peki ama güncelleme ne zaman gelecek; neler getirecek?

Yeni Windows Phone 8 güncellemesi yolda!

Microsoft henüz büyük bilgiler vermiyor ancak, Windows Phone 8'in bir sonraki güncellemesi hakkında bazı küçük detayları yayınlamaya başladı.

Açıklamalara göre bir sonraki Windows Phone 8 güncellemesi, bu yazın sonlarına doğru aktif olacak ve bazı yeni ve önemli özelliklerin yanında yüzlerce "küçük kalite gelişimleri" içerecek. Ayrıca Microsoft, bu güncellemenin, yılın başında gelen güncelleme ile yakın boyutlarda olacağını da bildirmiş durumda.

Gelecek yeni özelliklerin arasında, telefon kullanıcılarının rehber ve takvimlerini, Gmail ve Google Calendar ile eşleyebilmelerini sağlayan CardDAV ve CalDAV internet protokolleri yer alıyor. Ayrıca Xbox Music uygulaması da gelecek olan bu güncelleme ile yenilenecek ve kullanıcıların daha rahat bir şekilde indirecekleri şarkıları seçebilmeleri için şarkılar hakkında daha detaylı bilgi sunmaya başlayacak.

Aslında pek de yeni olmayan FM radyo uygulaması da gelecek olan özelliklerin arasında. Windows Phone 7'de bu özellik zaten vardı ancak Windows Phone 8'e geçerken kaldırılmıştı. Öyle gözüküyor ki Microsoft "sizi dinliyoruz" dercesine FM radyo özelliğini geri getiriyor.

Güncellemenin ne zaman geleceği resmi olarak açıklamamış olsa da, bu yazın sonralarına doğru varolan Windows Phone 8 telefonlarında yüklenmeye başlanacağı tahmin ediliyor. 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Sattiğim lumia 920 de nokia kendi uygulamalarını sürekli güncelliyordu ve gayet başarılıydı. Şuan sony almayı düşünüyorum umarın ondada nokia gibi güncellemeler sıklıkla vardır

@20 May 2013 00:06 telefon çıktıktan sonra ilk bir kaç ay güncellemeler geliyor sonra hak getire :) custom rom filan kendi başının çaresine bakıyorsun... sony sattım l920 kullanıyorum 4 aydır ve de çok şükür iyiki bırakmışım hem sony i hem androidi.

İlk yorum nasıl ve ne kadara sattınız ben alalı daha bir ay olmadı uygulama bulamadığımdan pişman oldum açıkçası o kadar verdiğim için pişman oldum yoksa 700 liralık windows phone gayet yeterli. Oynayabileceginiz oyun yoksa ne gerek var pahalısini almaya..

@20 May 2013 00:49 sen gerçekten kullanıyormusun wp8? ben de şu an 17 adet yüklü oyun var ki yarısı android den kalma alışkanlıkla devam ettiklerim.

@20 May 2013 09:23 ya kardeş cihaz almıssın diyede abartmaya gerek yok bizde 920 aldık ama paralı uygulamaya sıra gelince bi kaç çeşit var ücretsizler fos daha adam akıllı facebook uygulaması yok özel mesajdan resim gönderme seçeneği yok

Bildirim merkezi de gelecek mi ?

Ben aldım 1650 tl ye 5/6 oldu ancak aldığıma binlerce kez pişmanım kısa yol programlarla idare ediyorum

tel güzel ama uygulama eksik

Bugün (10.06.13) Bi güncelleme geldi yükledim ama ne anlayamadım?

Bilende yazmış bilmeyende android te tabi güncelleme fazla gelmez android e gelecek güncelleme iyileştirme ve güvenlik açıkları için çünkü android oturmuş bir sistem wp 8 bir şey yok ki daha bir sürü eksikliği var örneğin Bluetooth bile doğru düzgün değil işaretle gönder resimlerde var müziklerde yok. Bluetooth açılmadan dosya paylaşım yapılmıyor. Telefonda hala bir dosya yönetici yok. Kaliteli ve kullanışlı bir müzik çalar bile mevcut değil. Bunun dışında rehber bölümü gördüğüm en kötü telefon rehberi. Mağaza rezil durumda ve işe yarar kullanışlı uygulama bulmak zor. Tamam android hantal ve ram canavarı ama firmalar bunu yüksek donanımla çözdü artık ve sıkıntı yok. Ve bu yüksek donanımlı telefonlar l920 ile aşağı yukarı aynı fiyata. Söylemedi demeyin wp nün eksikleri giderilecek zamanla ve Microsoft bunu güncelleme verdik diye bas bas bağıracak. Ama güncellemelerden aham şaham özellik beklemeyin diğer sistemlerde olan özellikler olacak fazla umut bağlamayın. 1 yıl oluyor neredeyse ve hala Bi kıpırdama yok telefonların kapanma sorunu giderdiler o kadar onuda mecburiyetten hemen çözdüler. Eksikler giderilen kadar güncelleme alır onda n sonra wp9 çıkar onuda alır bu sistemdede destek biter android te olduğu gibi android kullanan firmalarda zaten illa bir yükseltme yapıyorlar. Sistem oturmuş olduğu içinde güncelleme güvenlik açıkları ve bazı hataların düzeltilmesi gibi sebeplerle geliyor anlayana

Bazı Yorumlara Katılmıyorum Açıkçası !! Telefon Sadece Oyun Konsolu Değildir Evet Arada Eğlence Şart Bunuda Her Ne Kadar 3-5 Ücretlide Olsa En İyi Şekilde Xbox sın Sunduğunu İnanıyorum Ki Bu Bir Başlangıç... Bir Yazılım Hatalarını Gidermek Siz Pc Kullanıcıları Az Çok Yazılım Nedir Bilirsinz Kolay Değildir Bu Kadar Acımasız Vurdum Duymaz Olmayın Platform Olarak WP 8 Çok İyi Konumlara Gelecek Ve Sorun Olarak Görmüyorum Ama Şu An En Büyük Problemi ''Flash'' Bunu Hangi Güncelleme İle Sonsuze Dek Gömecekler Bilmiyorum Ama Gelecek Onu Biliyorum.. Prof Kullanıcılar Flashın Ne Kadar Bariz Sıkıntı Ve Sistemi Yoran Bir Program Olduğunu Bilirler Adını Bilmiyorum Ama Gelecek Olan Güncellemede Flash Tarihe Karışacak...Bilirsiniz Symbiyan'dan Andreoid'e Geçişimiz Nasıl Oldu İse Aynı Bu Şekilde Bir Anda Değişecek Ki Sebebi Açık :D Müşteri Memnuniyetinden Önce Herşey Ticaret İçindir Bunu Unutmayın....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir