Yeni Windows'un ismi "yanlışlıkla" sızdı!

Microsoft'un geliştirdiği yeni Windows'un kod ismi, dikkatsiz bir çalışan yüzünden ortaya çıktı!

Yeni Windows'un ismi "yanlışlıkla" sızdı!

Microsoft'un umutlarını suya düşüren Windows 8'den sonra yeni CEO'su ile geliştirmeye başladığı yeni Windows'un isminin ne olacağı merak ediliyordu. Windows 9 olarak isimlendirebileceğimiz yeni Windows'un aynı zamanda bir kod isminin olduğu biliniyordu ancak bu isim resmen hiç telaffuz edilmemiş ve Microsoft'tan da bir açıklama gelmemişti.

Microsoft içinden sızan bilgilerde yeni Windows'a "Threshold" kod adının verildiği ortaya çıkmıştı ancak yine de kesin bir bilgi bulunmuyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde LinkedIn'de ortaya çıkan bir profil, yeni Windows'un isminin Threshold olduğunu kanıtladı.

Microsoft'ta yeni Windows'u geliştirmekle görevli bir yöneticinin öz geçmişine, Windows Threshold Proje Yönetmeni olarak yazması, dikkatli gözlerden kaçmadı ve böylece Microsoft'un yeni Windows'a Threshold ismini taktığı ispatlanmış oldu.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Kesin dikkatsizlik sonucu olmuştur :(

Wzor diyorki: Win 8.1 Update 2 RTM ve Win 9 Beta WDC de Temmuz ortası yayınlanacak.Az bişi kaldı düşer piyasaya :D

Hep ayni hikaye...

İyide windows 9 oldugunu yada isletim sistemi oldugunu kim soyledi belkide baska bir urundur !!

herkimse kesin iyi bir dava yiyecek

Microsoft zaten son 3 yıldır hiçbir şey yapamıyor ki bilgisayarım Windows 8.1 resmen çöp Lumia'ların durumu zaten belli batar bu firma 10 yıla böyle giderse

Sansür işe yaramadı

İlgi toplamak için yapılan bir hareket fakat anlamadığım bunda bu kadar abartılacak ne var? Windows un isminin treshold olması neyi değiştiriyor ya da insanlar öğrenince ne oluyor? Ha treshold ha mreshold haticeye değil neticeye bakıp icraattan bahsetmek lazım...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir