Yeni Xbox'ın can sıkan yeni problemi!

Eğer bu sorun çözülmezse, yeni Xbox'a sahip olmanız, beklediğiniz kadar kolay olamayabilir!

Yeni Xbox'ın can sıkan yeni problemi!

Microsoft'un yeni nesil oyun konsolunun piyasaya çıkışının 2014 yılını bulabileceği iddia edildi. Bu yıl içinde oyunseverlerle buluşması planlanan Sony PlayStation 4'ün en büyük rakibi olması beklenen yeni nesil Xbox'ın 2013 yılı sonuna kadar piyasada olması bekleniyordu.

MondoXbox.com sitesinin haberine göre Blu-Ray kullanacağı düşünülen yeni Xbox'ın çıkış tarihi, bu formatın konsollarda kullanım hakkını sadece Sony'ye veren bir sözleşmenin halen yürürlükte olması yüzünden  2014 yılına sarkacak. Site bu iddiasını İtalya'da faaliyet gösteren büyük bir mağaza zincirinin üst yönetimine ulaşan bilgiye dayandırmış.

Şimdilik sadece söylenti olan bu iddia doğrulansa bile, Sony'ye Blu-Ray için bir süreliğine münhasır kullanım hakkı veren bu tür bir sözleşmenin sadece Avrupa pazarı için bağlayıcı olması da ihtimal dahilinde. Microsoft, birinci nesil Xbox'ı Kuzey Amerika piyasasına 2001 yılının Mart ayında sürerken, konsolun Avrupa'daki çıkış tarihi 2002 yılının Mart ayını bulmuştu.

Şirketin yeni nesil Xbox'la ilgili, lansman tarihi de dahil olmak üzere, detaylı açıklamayı 21 Mayıs'ta yapması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

BluRay zaten Sony teknolojisi değil mi?

@12 May 2013 19:06 sadece SONY'ye ait değil... PHILIPS ve SONY CD ve DVD gibi BD'yide beraber gelştirdi... bluray SONY'nin tekelinde değil...

Bende ole biliyodum

Ms BluRay kullanmakta çok büyük hata yapıcak bence . Anlamıyorum MS sony neyi eksik ?bastırsın parayı yeni bir Cd veya başka bişey geliştirsin ne akla hizmet ne büyük rakibini yarattığı teknolojiyi kullanır anlamıyom. Küçük frima olur kullanır anlarım. Bakalım bu arada 21 mayısa az kaldı 21 mayısta herşey belli olucak. Bence Ms herkezi şaırtıcak bu sesizliğinin arkasından büyük bir bomba patlatmalılar. Xbox360 elde ettiği başarınn üzerine öyle olması gerekiyo.

@12 May 2013 23:22 ne alaka asıl HDDVD ile satarak hata yaptı sonradan DVD'ye döndü asıl 360 ile Bluraye geçecekti...

@12 May 2013 23:22 MS HDDVD formatini destekledi ama pazar kabul etmeyince piyasadan silindi hersey parayla olsaydi bluray yerine HD-DVD kullaniyor olurduk ki XBOX 360'da HD-DVD ile cikmis olurdu. Yorum yazmadan önce biraz arastirma yaparsan daha iyi olur. Wikipedia'da HD-DVD yaz.

Zaten seneler önce iki farklı sistem geliştiriyorlardı. Blue-ray ve şimdi adını hatırlamadığım diğeri. Sonradan papaz olmuşlardı.

Sen de yorum yaz