Yeni Yandex.Browser ortaya çıktı

Yeni Yandex.Browser artık daha "şeffaf". Hemen indirip, deneyebilirsiniz.

Yeni Yandex.Browser ortaya çıktı

Geçmiş yıllarda internet kökten değişti. Alan adı sayısında büyük artış oldu. Siteler, metin, bağlantılar ve az görselleri içeren basit HTML sayfalarından sıyrılıp ciddi altyapıya sahip olan web uygulamalarına dönüştü. Bugün siteler sadece bilgi içeren sayfalar değil; siteler grafik editörleri, ofis paketleri ve gerçek oyunlar haline geldi. Peki bu süreç içinde tarayıcılara ne oldu? İnternette çalışmayı ciddi derecede kolaylaştıran sekmeler geliştirildi. Arama servislerinin internetin ayrılmaz bir parçası olduğunu kanıtlayan adres çubuğu icat edildi. Diğer her anlamda ise modern tarayıcı, içerik üzerinde baskın olan gri arayüzü içeren, sayfaları yüklemek için kullanılan ve hep aynı kalan bir programdır.

Tarayıcılar, işletim sistemlerindeki neredeyse ana program haline gelmesine rağmen bu durumla karşı karşıyayız. Birçok kullanıcı, sorunlarını web uygulamaları yardımıyla çözdükleri için çoğu zaman web tarayıcısının dışına hiç çıkmıyorlar. Alışılmış tarayıcıya artık farklı bakma zamanı gelmiş olabilir mi?

Yeni Yandex.Browser

İnternet gelişiyor. Siteler metinle bağlantılar içeren basit HTML sayfalarından fonksiyonlu uygulamalara dönüştü. Yeni Yandex.Browser, bu sayfalarla birlikte evrimleşerek modern internette rahat çalışmak için akıllı ve şeffaf bir ortam haline geldi. Böylece kullanıcıların, tüm dikkatini siteye verebilmesi ve gereksiz detaylar yüzünden dikkat dağınıklığı yaşaması engellenmesi amaçlanıyor.

Yeni Yandex.Browser'da yalnızca tasarım değil, arama teknolojilerinde de gelişim söz konusu. Yeni Yandex.Browser'da arama teknolojilerini geliştirmeye devam ettik. Kullanıcı, site başlığına tıkladığında özel moda geçer. Akıllı satır, Tablo ve yapılabilir işlemlerin yanı sıra Ters Yüz'de siteyle ilgili bilgiler görüntülenir; örneğin benzer sitelere yönlendiren bağlantılar, ürün için daha avantajlı bir fiyat teklifi veya görüntülenen mağazanın adresi. Gelecek sürümlerde yanıtları ve gelişmiş bilgileri arama motorlarına gitmeden de alabileceksiniz.

Yeni Yandex.Browser'ın alfa sürümünü browser.yandex.com.tr/future adresinden indirebilirsiniz. Fikirlerimize dayanan yeni özellikler hazır oldukça test sürümlerine kademeli olarak eklenecektir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Windows PC'de, Android'de, Linux'ta ve Mac'te Maxthon'un üzerine tarayıcı tanımam.

Ne yalan söyleyeyim chroma bin basar ama benim tercihim maxthon.

Sakız gibi oraya buraya bulaşan bir tarayıcı. çok sulu,yapışkan ve sinir bozucu.

@28 Kas 2014 07:22 Ben de bıktım şu yandexten valla. bi de hangi programi indirsem yandex elements, browser, disk misk ne varsa onlar da yukleniyor :@ kurulumlarda tik kaldırmaktan gına geldi

Ne yapiyo maxthon ucuyo mu

@28 Kas 2014 08:11 gercekten ucuyor :D

Maxthon ne kadar güvenilir bir tarayıcı.Öğrenebilirmiyim?

@28 Kas 2014 08:41 Bu sitede bağlantı veremiyorum ama resmî web sitesinde, kullanıcı verilerinin bilgisayardaki yerel dosyalarda şifrelendiği, sunucuya gönderilmeden önce 2. defa AES 256 standartlarına göre şifrelendiği, parçalara ayrılarak farklı sunuculara (3. defa şifrelenerek) rastgele dağıtıldığı yazıyor.(İngilizce) Ben 4 yıldır kullanıyorum ve güvenlik konusunda hiçbir endişem olmadı. Bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Örneğin diğer tarayıcılardan şifreleri, kullanıcı adlarını, favorileri, geçmişi tek tuşla aktarabiliyoruz.(ki çok tehlikeli) Ama Maxthon'dan başkasına aktarılamıyor. Maxthon hesabı şifresi + mobil onay kodu gerekiyor verileri dışa aktarmak için. Yerel diskteki kayıtlı verileri çok defa açmaya çalıştım ama ne olduğunu bile anlamamıştım (: Şifresiz hiçbir şey yapılamıyor. Ancak hesabına giriş yaparsan buluttan şifre çözücü algoritma iniyor ve yerel diskteki verileri okuyarak tarayıcıda görüntüleyebiliyor. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

windowsda en iyisi arkadaslarinda dedigi gibi maxthon, ama linuxda tek secenek chrome. zira firegox disinda neredeyse hepsi chrome alt yapisi kullaniyor.

Asla pc'me kurmayacağım tarayıcıdır => YANDEX

Yandex gelişmiş chrome gibi ama daha güvenli ve kullanışlı...

Oldukça hoş olmuş final sürümünde çok daha güzel olacak ve daha çok kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

yandex aynı bir virüs gibi her yere istemeden bulaşmasın. adam olsun ondan sonra deneriz.

ff candır sürekli güncel eklenti desteği da baya var

@28 Kas 2014 12:14 Abi ben de bir kac ay oncesine kadar oyle diyordum ama gecenlerde maxthon ile tanistim. yillarca nasil boyle bir tarayicidan mahrum kalmisim bilmiyorum. ff fanboyuydum ama operayla ffyi toplasan maxthon etmez. yanlis anlamayin baska tarayicilara laf atmak icin soylemiyorum. gercekten oyle.

@28 Kas 2014 17:53 aynen öyle maxthon üzerine tarayıcı yok.yıllardır kullanıyorum.yağ gibi akıyo sorunsuz deneyen bırakamaz.

uc browser androidde herşeye yetiyor masaüstü siteleride dahil butün flash ve html5 tabanlı herşey yandex e gelince windiwsda cidden başarılı ama ben firefox kullanıyorum

Birisi de chrome a bin basar demiş. Yandex zaten chrome tabanlı güzel kardeşim. Yorum yazmadan önce keşke bir arastirsaydin.

@28 Kas 2014 13:09 Hocam aynı tabana sahip olmaları birbirleriyle kıyaslanmasına engel değil ki ^.^ Sonuçta ikisi de birbirinden farklı tarayıcılar.

Virüs gibi her yukledigim şeyden bulasiyor sirf bu yüzden sogudum bu tarayicidan zorla kullandirmaya calisiyor kendini

Chrome-Opera-Comodo-Yandex=Chromium Tabanlı?Neresi geleceğin teknolojisi?Kaç para aldınız bu başlığı atmak için?

@28 Kas 2014 15:34 Firefox da chromium tabanlı. Maxthon'dan iyisi yok vallahi.

@28 Kas 2014 17:45 firefox kendisine özel gecko isminde bir motora sahiptir.

Yandex candir hem pcde hem mobilde tek tarayıcımm

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir