Yeni YouTube uygulaması geliyor, ama...

YouTube yüzünden adeta birbirine düşen Google ve Microsoft, sonunda bir çözüm buldu gibi!

Yeni YouTube uygulaması geliyor, ama...

Google ile Microsoft arasında ufak çaplı bir krize yol açan Windows Phone YouTube uygulamasıyla ilgili sorun tatlıya bağlandı. Ama Windows Phone kullanıcılarını hiç memnun etmeyecek bir şekilde: Uygulama mağazasında yer alan Microsoft'un hazırladığı ve reklam desteği sunmadığı için kaldırılması istenen oldukça iyi uygulama yerine eski, özellik yoksunu uygulama yerleştirildi.

Google'ın Microsoft'tan düzeltmesini talep ettiği en önemli iki konu, çevrim dışı video indirebilme özelliği ve reklamların görüntülenmiyor olmasıydı. İlk sorunu kısa süre içinde çözümleyen Microsoft, reklamlar konusunda ayak direyince Google uygulamayı yine mağazadan çıkardı. Şu an mağazada sadece kullanıcıları hiç memnun etmemiş olan ilk YouTube uygulaması bulunuyor. Bu uygulama aslında kullanıcıyı YouTube mobil sitesine yönlendirmek dışında pek bir şey yapmıyor. İşin ilginç yanı, YouTube'un mobil sitesi de videolarda reklam desteklemiyor.

Şimdi tüm Windows Phone kullanıcıları gibi biz de şu an Google ve Microsoft tarafından hazırlanmakta olan yeni uygulamayı bekliyoruz. Uygulamanın ne gibi özellikler sunacağı, Microsoft ve Google'ın nasıl bir ortak paydada buluşacağı merak konusu. Ancak kesin olan bir şey var: Yeni uygulama, Google'ın gazabını üzerinde çeken uygulama kadar iyi olmayacak.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

İki sefer okudum hala anlamadım google'ın bulmuş olduğu çözümün ne olduğunu :(

@28 May 2013 00:12 Tamamen katılıyorum. Chip güzel bir haber kaynağı lakin başlık atmasını bilmeyen editörlere sahip...

Ah Google ah, kullanmayın şu Google'ı artık iyice kendini birşey sanmaya başladı. Nefret ediyorum ondanda Android'ten de.

@28 May 2013 00:17 Doğru söylüyorsun. Google reklamdan falan para kazanmamalı. Her şeyi bedava yapmalı. Zaten Google niye para kazanıyor ki? Microsoft kazansın dimi? Google da bedava yapsın her şeyi, batsın.. Sonra mumla ararsınız...

@OverClocK1ng alakasız sözler sarfetmenin amacı yok yorumu yapan böyle bir şey dememiş ki

@OverClocK1ng yorumu yapan arkadaş bunu istememiş ki sadece Google bunu sadece kendi ürünleri kullanılsın diye yapıyor, buna karşı çıkmış. Bende karşıyım.

@28 May 2013 14:01 Hayır arkadaşım ondan yapmıyor. Google'ın reklamdan para kazanması gerekiyor. Ve youtube uygulamasının içerisinde de reklam gösteriyor. Microsoft efendi ise bu reklamları engelliyor. Google'da diyor ki: Engellersen böyle saçma sapan şeyler olur. Google haklı. Microsoft'ta, Apple gibi veya diğer şeyler gibi normal koysa sorun yok. Apple'da niye çalışıyor. Çünkü Apple reklamlarını engellemiyor. Bir servisten faydalanacaksan, servisin sahibinin para kazanmasını engelleyemezsin. Engellersen böyle engellenirsin...

Zamanında Microsoft'a tekel diye dava açılmıştı; nereden nereye Microsoft tekel değil kullanıcının yanında diğeri ise zaten çok kazanıyorum daha çok nasıl kazanırım. internette benden başka bir şirket olmaz, Ali kıran baş kesen olma derdinde

@28 May 2013 00:29 Kardeşim microsoft kazancını senden sağlıyor google ise reklam verenlerden bunu anlamayacak kadar nasıl aciz olabilirsiniz onu çözemiyorum. Microsoft orjinal ürünlerini ne zaman ücretsiz dağıtmaya başlarsa büyük ihtimalle google da o zaman reklamsız ürünler üretecektir (Böyle bir şeyin olması imkansız tabi ki...).

@28 May 2013 12:55 google sadece reklamdan mı kazanıyor? arama sonuçlarıyla oynamak reklam mı? veya kullanıcı bilgilerini satmak reklam mı?

Google sadece kıllık olsun diye bunu yapıyor.

Böyle yaparak microsoft ve windows'un geri dönüşünü hızlandırırlar. Aslında google şu an zirvede ve iniş yakında başlayacak. Panikleri de bu yüzden. Windows8'in güçlenişi aralıksız şekilde sürüyor.

Yine'de mağdur olan bizleriz ! Her zaman ki farklı yollar'dan erişim sağlamaya çalışacağız

Şimdi haberde ne deniliyor anlayan var mı? Çözüm nedir ?

Kendi mobil sitesinde olmayan özelliği Microsoft'tan niye istiyor ki ?

@28 May 2013 14:51 Gıcıklığına işte nolcak

Adamlar reklamdan para kazaniyor ve kazanclarinin baltalanmasini istemiyor. Bu durumda MS'in gerekli degisiklikleri yapmasi gerekiyor yada kendi video sitesini kursun. Youtube'dan icerik saglayicilari kendi sitesine ceksin. 1 yila kalmaz kimse youtube kullanmaz. En fazla 1-2 milyari gider MS'in cok önemli degil.

@28 May 2013 22:05 hayır ama diğer uygulamalarda da reklam gösterilmiyor ama sadece Microsoft'un yaptığı Google için sorun oluyor. Sorun da burada.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir