Yeniden tasarlanan Google Play görüntüleri

Google'ın yeniden tasarladığı Android uygulama marketinden son görüntüler internete sızdı!

  • Cem Şancı
Yeniden tasarlanan Google Play görüntüleri

Google'ın, Android uygulama marketi Play, yakında yeni tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Google'ın "tasarım" meselesine kafayı taktığı bir gerçek. 2013 içinde bir kez daha tasarımını değiştiren Play marketinin bir yıl geçmeden yeniden tasarım değiştirecek olması, Google içindeki rahatsızlığın bir işareti kabul ediliyor. 

Google'ın şu andaki menülü sistemden, kaydırmalı yeni bir tasarıma geçeceği düşünülüyor. Bunun için ayrıca bir menü çubuğunun da Play marketin üzerine yerleştirilebileceği konuşuluyor. Yeni tasarım hakkında henüz net bir haber yok. Ancak Google'dan sızan bir ekran görüntüsü, marketin nasıl görüneceğine dair ipuçları veriyor.

Yeni Play Store, 4.4 versiyonu olacak. Ancak Play Store'un 4.4 versiyonunun Android 4.4 KitKat versiyonu ile çıkmayacağı tahmin ediliyor. Bunun yerine Google, sadece birkaç gün sonra, 25 Ekim'de düzenleyeceği sürpriz bir etkinlikte yeni Google Play'i tanıtabilir.

Ancak, yeni uygulama marketinin yeni Android versiyonu ile test edildiğini ve yeni Android sürümü için optimize edildiğini tahmin etmek zor değil. Asıl bilinmeyen, yeni uygulama marketin eski nesil Android'lerde de çalışıp çalışmayacağı. Google, Android 2.2 öncesindeki sürümlere fazla destek vermiyor. Bu sürümü çalıştıran cihazlar da hızla piyasadan siliniyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Harika olmuş :)

wp8 benzio özenti gençlik

@19 Eki 2013 12:49 Windows 8 Android'i klonlarken iyiydi değil mi?

Android gitsin wp8 gelsin :D

Tüm play store içeriği Türkiye'ye açılmalı önce

İOS 7 Özenti Olmuş Daha Doğrusu!!!

Bende Windows Alacagım Gerekli Uygulamalar Var Oda Yeter Artar Bana...

google app store..

zaten böyleydi ufak arayüz değişiklikleri dışında bir şay olmamış.

Öff kitkat ne zaman gelecek?

Google' dan sızan sızana. Yakında Google başka türlü sızdıracak alttan alttan sızdıracak WP8 sağlam geliyor.

Google'dan sızıyor sızıyor, ortaya çıkamıyor ??. Windows Phone karşısında çıkmadan eski moda oluyor. Bu telaş Google'a daha neler yaptıracak göreceksiniz. Kit Kat mit kat,nesi farklı olabilir ki. Bu android Symbian kadar yaşamayacak gibi sanki...

Symbian Kökeni Epoc Tabanlı İdi. Android İse Linux Tabanlıdır. Bilenler Bilmeyenlere Söylesin 8)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play